RECENZE: PanzerGlass sklo pro iPhone 15 Pro Max – odolnější a levnější

PanzerGlass se jako výrobce na českém trhu už poměrně úspěšně uchytil a když sleduji skupiny na Facebooku, zvláště ty, které se točí okolo jablečných produktů, jedná se už pro některé o ekvivalent ochranného skla jako takového. Sám jsem první sklo této značky testoval již na iPhonu 12, po dobu dvou let se staralo o ochranu iPhonu 13 Pro, kde se ohřály hned tři kusy. Jednou jsem byl totiž nemehlo a podruhé jsem to udělal jen pro dobrý pocit, aby sklo mělo méně škrábanců a já lépe viděl na displej. Když jsem se rozhodl přejít na nejnovější plod z jablečného stromku, vlastně jsem ani neuvažoval o jiném skle a pro test mi bylo velmi promptně poskytnuto. Dostalo se ke mně dříve než samotný telefon, takže jsem se pár dní mohl leda tak mazlit s recyklovanou krabičkou. O tom ale potom.

Balení

Jeden by řekl, že balení se moc měnit nemůže, ale to dnes, ve světě, kdy se lpí na ochraně přírody, neplatí. Upřímně jsem rád, že se tomu výrobci věnují, ačkoliv to pro mnoho diskutujících na sociálních sítích může být až humorné téma. Jenže to máte tuhle telefon, tamhle nový kabel, zde ochranné sklo a na závěr to bude chtít i nějaký kryt. Kolem jedné koupě telefonu se tak vytvoří, s prominutím, bordelu, až to hezké není. U krabičky PanzerGlass je ohled na přírodu stále více zřetelný. Tentokrát zde nejsou žádné plastické pečetě, které informují zákazníka o tom, že mu nikdo nenahlédl do krabičky. Ta se teď otevírá strhnutím perforovaného papírového proužku. Mohl bych vyhledat na internetu nějaký moudrý citát o detailech, ale půjdu dále. O záměru společnosti brát ohled na tu naši modrozelenou ne-kouli svědčí i sklo s názvem Re:fresh, které je tvořeno z 45 % z recyklovaného odpadu.

V balení se kromě samotného skla nachází také instalační rámeček, který pomůže s vycentrováním skla. Doby, kdy měl telefon rozeznatelné prvky, podle kterých šlo sklo umístit, jsou pryč. Rámeček je tedy velmi vítaným kouskem. Už od pohledu je navíc z recyklovaných materiálů. Z čeho přesně, to nedokážu popsat, ale pravděpodobně půjde o pomletý a vylisovaný čurbes, který je všude okolo nás. Příští rok očekávám v rámečku semínka smrčků – stačí zahrabat do země, sem tam zalít a voilá. Dále je zde jednorázový vlhčený ubrousek, látkový hadřík a zabiják prachu, tedy nálepka, kterou odstraníte nějaká ta smítka, která se přece jen na displeji objeví.

Instalace skla

Samotná instalace je snadná záležitost. Nacvaknout rámeček, vyleštit vlhčeným ubrouskem, vyleštit látkovým hadříkem, zbylá smítka zabít zabijákem prachu a prásk se sklem na telefon. Samozřejmě opatrně, ale není to zas hodinářská práce. Po sloupnutí ochranné nálepky na skle by člověka mohla zhrozit nějaká ta bublina. Stačí je vytlačit, během pár minut jsou všechny pryč a pokud člověk dodrží postup z návodu, nemělo by se konat žádné velké drama.

Osobní zkušenosti se sklem

PanzerGlass se všude kudy chodí chlubí vysokou odolností, ať už při ochraně displeje během pádů telefonu, tak při ochraně telefonu proti poškrábání. Co se týče poškrábání samotného skla, tak to v současnosti nabízí údajně 3x vyšší odolnost. Doopravdy to zatím soudit nemohu, ale vzhledem k tomu, že po nějakém čase jsem na předchozím telefonu sklo poškrábané měl, je to vítaná změna. Trochu jsem se obával, jak se sklo popere s novými tenčími rámečky telefonu, přeci jen, moc prostoru už Apple výrobcům příslušenství nedal, zvlášť pokud člověk počítá s používáním krytu. Vše se ale obešlo bez problémů. Alespoň u modelu Ultra-Wide-Fit. Nic nebrání nacvaknutí krytu. Samotná průhlednost skla je pak opět na skvělé úrovni. Pozorovací úhly displeje nejsou instalací subjektivně nijak zhoršeny a ovládání telefonu taky nijak neutrpělo. Prsty kloužou po skle téměř identicky jako po displeji bez skla. V tomto směru odvedl výrobce dobrou práci.

Závěr, cena a dostupnost

Důležité je, že PanzerGlass na kvalitě neklesá. To, na co jsem byl zvyklý přes dva roky, je realitou i teď. Žádné extrémní změny jako od Bowieho člověk čekat nemůže, ale může se spolehnout, že očekávání budou naplněna. Hudební hantýrkou bych tak PanzerGlass přirovnal k Rolling Stones. Hrají si pořád to svoje a občas něco drobného přidají. Cena skla je 799 Kč. Pro jistotu jsem se podíval do původního článku o skle pro iPhone 13 Pro a tehdy byla cena 899 Kč. A kilo, to už dneska v Praze stačí i s dýškem na jedno plzeňské, které uklidní ruce při instalaci. Sklo je k dispozici na oficiálním webu výrobce a troufnu si říct téměř ve všech tuzemských kamenných prodejnách.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*