RECENZE: LAMAX Sounder2 – přenosný reproduktor s 360° zvukem

Značku LAMAX můžete znát jako výrobce bezdrátových sluchátek. Často se snaží nabídnout kvalitní zvuk za přijatelnou cenu. Na testování jsem tentokrát obdržel bezdrátový reproduktor LAMAX Sounder2. Jedná se o dostupný reproduktor, který však láká na kvalitní zvuk, zvýšenou odolnost a až 12hodinovou výdrž na jedno nabití. V době psaní recenze se reproduktor prodával za 1 690 Kč s DPH.

Zdroje: LAMAX

 

 

 

Pozitiva:

 • Hezký design a kvalitní zpracování
 • Certifikace zvýšené odolnosti IP67
 • Příjemná regulace hlasitosti otáčením kroužku
 • Vzhledem k ceně kvalitní a hlasitý zvuk
 • Možnost používat dva reproduktory jako stereo
 • Lze přehrávat hudbu z paměťové karty
 • AUX
 • Výborná synchronizace zvuku s obrazem
 • Bezproblémové párování se všemi operačními systémy
 • Slušná výdrž na nabití
 • Příjemná cena

 

Negativa:

 • Žádné nedostatky jsem nenašel

 

 

 

Co najdu v prodejním balení?

K reproduktoru výrobce do balení přibalil malou krabičku, kde se ukrývá nabíjecí USB-C kabel. Dále se v krabičce překvapivě nachází i AUX kabel.

 

 

 

Design a zpracování – příkladné zpracování s IP67

Jedná se o malý reproduktor a jeho celkové rozměry činí: 180 x 75 x 75 mm a váží 600 gramů. Hudbu z něj tedy můžete poslouchat doma, na zahradě a vzít si jej vlastně můžete kamkoliv. Díky zvýšené odolnosti s certifikací IP67 klidně i k vodě. Certifikace zajistí odolnost vůči vodě i prachu, a to nejen před deštěm, ale i potopením ve vodě.

Reproduktor dle mého názoru vypadá vážně moc pěkně a líbí se mi kombinace černé a barevné zvýraznění loga výrobce. Zpracování je příkladné a reproduktor působí bytelným dojmem. Najdeme na něm také poutko pro přenášení, ale já jej používat pro zavěšení.

Hudbu můžete poslouchat, jak jen chcete. Reproduktor lze také položit tak, aby strana s logem výrobce a šedým kroužkem byla nahoře. Tímto kroužkem totiž můžete elegantně regulovat hlasitost (odkaz na video), což se mi moc líbí. Je to daleko lepší řešení než hlasitost regulovat tlačítky. Na reproduktoru se samozřejmě nachází i běžná tlačítka pro zapnutí/vypnutí, aktivace 3D modu a ovládání přehrávače. Ovládání nefunguje jen v klasických přehrávačích hudby, ale i přehrávačů na webových stránkách, YouTube, přehrávače filmů a dalších aplikací. Všimnout si můžete také gumové záslepky, pod kterou se ukrývá nabíjecí konektor USB-C, slot pro paměťové karty microSDXC a AUX konektor.

 

 

 

Jak hraje a co synchronizace zvuku s videem?

Výrobce se chlubí, že reproduktor má v sobě dva měniče o výkonu 15 W. To nám dohromady dává výkon 30 W a chloubou je i 360° zvuk vycházející ze všech stran. Se zvukem jsem byl vzhledem k ceně velmi spokojený a stěžovat si nebudou ani milovníci basů, které však nezastíní středy a výšky. Na reproduktoru lze zapnout také režim Super Bass pro důraz basů, ale i režim 3D Soud pro prostorovější zvuk. Maximální hlasitost je také vysoká a pokud chcete stereo, můžete si zakoupit třeba dva tyto reproduktory. Ty vzájemně lze bezdrátově propojit a využívat tak kvalitnější stereo. Tuto funkci můžete využívat se všemi reproduktory LAMAX podporující funkci BeatShare.

 • Reproduktory podporující BeatShare: LAMAX Sounder2, Sounder2 Mini, Sounder2 Max, Storm1 a Sentinel2
 • Měniče: 2x 15 W – 30 W, 115 Hz – 20 kHz, Φ 48 mm

Reproduktor můžete využívat dle svých potřeb. Používat jej můžete jen bezdrátově se svým mobilem, tabletem nebo počítačem, ale sáhnout můžete i po drátovém AUX. Kabel je přímo v balení. Využívat můžete ale i slotu microSDXC slotu a na paměťovou kartu stačí uložit svou oblíbenou hudbu. Tu pak budete pomocí tlačítek na reproduktoru přehrávat, přeskakovat sklady atd.

V této cenové hladině se často vyskytují i podivné reproduktory, co dle mých zkušeností mají špatnou synchronizaci obrazu s videem. To znamená, že je zvuk ve filmu, videu nebo hře opožděný či naopak je napřed. Na tento problém jsem u tohoto reproduktor nenarazil a synchronizace je příkladná.

 

 

 

Párování reproduktoru se zařízeními

Lamax reproduktor Sounder2 zamýšlel tak, aby se snadno ovládal. Není k němu tedy žádná aplikace pro nastavení, aktualizace firmwaru atd. Nikdo to ale však od reproduktoru za tyto peníze ani neočekává a dle mého názoru je to i dobře. Na co aplikaci, když reproduktoru vše funguje výborně?

V dnešní době asi většinu lidí zajímá, že reproduktor je bezdrátový a umí přenášet audio skrze Bluetooth 5.0. Na stránkách výrobce nejsou zmíněny podporované kodeky, ale dle mých mobilů reproduktor využívá všudypřítomný kodek SBC.

Bezdrátový poslech hudby mi fungoval výborně se všemi mobily od různých výrobců s různými verzemi operačního systému Android. Funguje však i s jablečnými systém iOS, iPadOS nebo Mac. Během testování jsem jej zkoušel i na noteboocích se systémy Windows 11 a Ubuntu 22.04 LTS. Nikde jsem na žádný problém nenarazil.

 

 

 

Výdrž a nabíjení

Výrobce se ve svých propagačních materiálech chlubí až 12hodinovou výdrží na jedno nabití. To je u tak malého reproduktoru odvážné tvrzení, ale záleží jen na tom, jak reproduktor budete používat. Záleží tedy hlavně na hlasitosti přehrávané hudby i na okolní teplotě. Výdrž zajišťuje zabudovaný akumulátor s kapacitou 400 mAh.

Dle mých testů však výrobce nelže a 12hodinové výdrže lze dosáhnout. Nemůžete však hudbu přehrávat na maximum, ale spíše tak na polovinu hlasitosti. Při opravdovém navýšení hlasitosti se vybíjí rychleji a výdrž je kolem 5-6 hodin na jedno nabití. Výdrž však hodnotím jako slušnou.

Nabíjení probíhá skrze oboustranný konektor USB-C. Z úplného vybití se reproduktor nabije za přibližně 3 hodiny. Doporučuji využít třeba nějakého značkového nabíjecího adaptéru k mobilu.

 

 

 

Závěr – za ty peníze je vážně super!

U produktů LAMAX mám rád jejich design a zklamaný jsem rozhodně nebyl ani u tohoto reproduktoru. Líbí se mi jeho zpracování a oblíbil jsem si regulaci hlasitosti pomocí otáčejícího se kroužku. Reproduktoru musím pochválit certifikaci zvýšené odolnosti IP67, takže jej klidně můžete ponořit do vody. Dále jsem byl spokojen se zvukovým podáním a možností využívat stereo pomocí dvou reproduktorů. Třešničkou na dortu je pak ukázkové párování se všemi zařízeními bez ohledu na operační systém nebo značku. Je fajn, že LAMAX myslel i na staromilce. AUX nebo přehrávání hudby z paměťové karty bych já osobně v dnešní době již nevyužil. Jsou však uživatelé, co to rozhodně uvítají.

Když si to shrnu, žádné nedostatky jsem nenašel a reproduktor se mi zalíbil. Pokud tedy hledáte nějaký dostupný reproduktor, tak LAMAX Sounder2 mohu doporučit. K dispozici je třeba přímo na e-shopu výrobce (odkaz).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*