RECENZE: Huawei Sound Joy – stylový reproduktor, který vás rozhodně zaujme

Čínský výrobce Huawei se dlouhodobě věnuje audiu a na našem trhu prodává bezdrátová sluchátka, která mají úspěch. Tentokrát si výrobce pro nás přichystal přenosný bezdrátový reproduktor Huawei Sound Joy. Reproduktor slibuje až 26hodinovou výdrž na jedno nabití, stylový design, snadné párování s jakýmkoliv zařízením a zvýšenou odolnost. V době psaní této recenze se reproduktor prodával za 3 290 Kč s DPH.

 

 

 

Pozitiva:

 • Stylový design a kvalitní zpracování
 • Zvýšená odolnost IP67
 • Velká ovládací tlačítka hlasitosti
 • Kvalitní zvuk
 • Zvuk lze upravit v mobilní aplikaci
 • Mobilní aplikace v češtině
 • Párování pomocí NFC
 • Funguje s jakýmkoliv zařízením
 • Slušná výdrž na jedno nabití
 • Rychlé 40W nabíjení
 • Adekvátní cena

 

Negativa:

 • Aplikace Huawei AI Life v Obchodě Play není aktualizována

 

 

 

Co najdu v balení?

Od prodejního balení nečekejte žádné zázraky. K reproduktoru dostanete jen metrový nabíjecí USB-C kabel a různé návody. Nic víc se v krabičce nenachází.

 

 

 

Design a zpracování – stylovka se zvýšenou odolností

Reproduktor je na našem trhu k dispozici ve dvou barevných provedeních, a to v mnou testovaném zeleném (Spruce Green) a také černém (Obsidian Black). Musím říci, že Huawei se mi trefil do vkusu a zvolená zelená barva vypadá vážně moc pěkně a stylově. Při přenášení potěší i přítomnost poutka.

Zdroje: Huawei

Huawei se snaží nalákat na příjemné rozměry: 202 mm výška a 73 mm šířka a také slušnou 680 gramovou váhu. Pochválit musím také zvýšenou odolnost vůči vodě a prachu s certifikací IP67. Po stránce designu nemám reproduktoru vážně co vytknout. Reproduktor je potažen látkou, díky čemuž působí dražším dojmem. Najdeme na něm ale i bytelné plasty. Nechybí ani barevné podsvícení na horní části. Barevné podsvícení se synchronizuje s hudbou.

 

 

 

Ovládací tlačítka – ovládání hlasitosti na dosah

Reproduktor si můžete postavit na výšku, aby na horní straně bylo vidět barevné podsvícení, nebo na šířku, kdy jej opřete o gumové „nožičky“. V každém případě snadno dosáhnete na opravdu obří tlačítka + a , která logicky slouží pro regulaci hlasitosti. Za jejich velikost výrobce moc pochválím.

Nechybí ale ani strana se všemi potřebnými tlačítky pro vypnutí/zapnutí reproduktoru, tlačítko mikrofonu pro ovládání třeba Google asistenta, pozastavení skladby či zapnutí režimu párování skrze Bluetooth.

 

 

 

Zvuk – zklamáni rozhodně nebudete

Pojďme se ale podívat na to nejpodstatnější, čímž je u reproduktoru zvuk. O ten se údajně stará dvoupásmový reproduktorový systém Devialet s hlasitostí 79 dBA @2m. Plnofrekvenční reproduktor má pak výkon 20W a jemný výškový reproduktor 10W, nabízí frekvence až do 20 KHz (-10 dB).

Zdroje: Huawei

Zajímají ale někoho papírové specifikace? Myslím si, že většina uživatelů papírové specifikace vůbec neřeší. Zvuk je ale vzhledem k ceně na velice dobré úrovni a znát jsou především basy, což ocení milovníci taneční hudby. Basy však ale nezastíní výšky a v mobilní aplikaci si zvuk i basy můžete hezky přizpůsobit k obrazu svému, což chválím.

Zapomenout nesmím ani na trojici mikrofonů, díky kterým můžete ovládat chytré asistenty, nebo je využívat pro běžné hovory. Kvalita mikrofonů je opět na velice dobré úrovni a druhá strana si nestěžovala, že bych během hovoru nebyl slyšet.

Nastavení zvuku v mobilní aplikaci

 

 

 

Párování a mobilní aplikace – stačí se mobilem jen dotknout

Huawei se přímo na krabičce chlubí nápisem „Powered by HarmonyOS“, což znamená, že v reproduktoru se nachází operační systém HarmonyOS. K čemu je u reproduktoru dobrý? No, pro bleskové a snadné párování, na které Huawei před rokem lákal ve svých propagačních materiálech.

Když se podíváte na reproduktor, tak si na něm můžete všimnout takové gumové imitace tlačítka. Ve skutečnosti se o tlačítko nejedná a ukrývá se pod ním NFC cívka. Svůj mobil stačí k tomuto místu jen přiložit a potvrdit párování či znovu připojení skrze Bluetooth 5.2. Je rozhodně fajn, že tato funkce není vázána pouze na mobily Huawei, ale vše mi bez problémů fungovalo i na mobilech Xiaomi, Realme či Nokia.

Párování skrze NFC je opravdu příjemné, ale co když chci k reproduktoru připojit třeba notebook či tablet? I to je velice jednoduché a bezproblémové. Během mého používání jsem reproduktor používal hodně při práci na notebooku. Stačí jen dlouze podržet tlačítko s logem Bluetooth a spárovat jej.

Návod, jak spárovat a aktualizovat reproduktor Huawei Sound Joy

Tak a pojďme se ještě podívat na mobilní aplikaci, kterou je Huawei AI Life. Ta je dostupná jak pro Android a HarmonyOS, tak i jablečné iOS. V případě HarmonyOS aplikaci nejspíše najdete již ve svém mobilu, v případě iOS stačí navštívit Apple AppStore a aplikaci bez problémů stáhnout. Pro běžný Android si aplikaci musíte stáhnout skrze Huawei AppGallery. Sepsal jsem i návod, jak AppGallery do mobilu stáhnout a nainstalovat. Až na komplikovanější stahování aplikace pro Android není aplikaci co vytknout. Je jednoduchá a celá v češtině, což chválím.

Návod, jak nainstalovat Huawei AppGallery

 

 

 

Výdrž a nabíjení

Výrobce se chlubí až 26hodinovou výdrží na jedno nabití, což je hodně odvážné tvrzení. Huawei je ale znám tím, že jeho zařízení mají často nadprůměrnou výdrž. Uvnitř reproduktoru se nachází akumulátor s kapacitou 8 800 mAh a výdrž se odvíjí podle toho, jak hlasitě budete hudbu poslouchat. Během práce při asi střední hlasitosti mi reproduktor kolem 21 hodin bez problémů vydržel. 26 hodin tedy není nereálné číslo.

A co nabíjení? Nebyl by to Huawei, kdyby někam nenasadil bleskové nabíjení. Reproduktor tedy umí až 40W rychlé nabíjení a pokud máte správný adaptér, tak pomocí 10minutového nabíjení můžete údajně získat celou jednu hodinu přehrávání hudby. Je jen škoda, že v balení se žádný nabíjecí adaptér nenachází.

Zdroje: Huawei

 

 

 

Závěr – je mu vůbec co vytknout?

A dostávám se k závěru recenze. Reproduktor jsem chválil, protože mu vlastně není moc co vytknout. Má krásný design, kvalitní zpracování se zvýšenou odolností a vzhledem k ceně kvalitní zvuk. Příjemné je párování pomocí NFC a možnost reproduktor využívat s jakýmkoliv zařízením. Potěší pak i slušná výdrž na jedno nabití a až 40W rychlé nabíjení. Cena je dle mého názoru také rozumná.

Kdybych si chtěl najít nějaké to negativum, tak asi jen to, že mobilní aplikace Huawei AI Life je v Obchodě Play neaktualizována. Je tedy nutné si do Androidího mobilu stáhnout obchod Huawei AppGallery a v něm najít Huawei AI Life. Nic víc reproduktoru vytknout nelze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*