První dojmy z nového provedení tlačítkového mobilu Nokia 2660 Flip

Finská společnost HMD Global v loňském roce představila nový tlačítkový mobil Nokia 2660 Flip. Jedná se o mobil s véčkovou konstrukcí, jednoduchým operačním systémem a podporou DualSIM. Mobil se na našem trhu již nějakou dobu prodává za 1 689 Kč s DPH v černém barevném provedení. Výrobce však nově představuje další barevná provedení, a to růžovou a zelenou.

Na test jsem obdržel svítivé růžové provedení, které se dámám jistě bude líbit. Tlačítkové mobily Nokia mám rád, protože jsou jednoduché a kvalitní. Většina lidí dnes má chytrý mobil, ale tlačítkové mobily mají stále své využití. Někdo chytré telefony odmítá a někdo chce levný tlačítkový mobil do práce.

Za sebe bych řekl, že model Nokia 2660 Flip je zatím nejpovedenějším tlačítkovým mobilem finského výrobce HMD Global. Má příkladné konstrukční zpracování a dva displeje. Vnější černobílý displej umí zobrazit čas, datum i notifikace na zmeškané hovory či příchozí zprávy. Displej můžete aktivovat stisknutím tlačítka na boku, takže není nutné mobil vůbec otevírat. Přímo na tomto displeji lze pozorovat i úroveň hlasitosti při regulaci bočními tlačítky.

Nokia 2660 Flip mohou ocenit i lidé s horším zrakem, protože po otevření je k dispozici na poměry tlačítkových mobilů velký 2,6palcový displej. Líbí se mi i zpracování klávesnice. Rozestupy kláves jsou ideální, ovládání příjemné a klávesy jsou dost velké. Mají samozřejmě i bílé podsvícení. Pochválit pak musím i zřetelnost hovorů.

Jsem rád, že výrobce do mobilů již nenasazuje operační systém KaiOS, ale má vlastní jednoduchý systém, který můžete znát z oblíbené Nokia 3310 (2017). Nabízí vše, co budete potřebovat, je krásně svižný a má český překlad. Lákadlem je i podpora kvalitnějších hovorů VoLTE, DualSIM a slot pro paměťové karty MicroSD.

Do mobilu vkládám svou hlavní SIM kartu určenou pro hovory a mobil budu pro tyto účely v rámci testování používat. Podrobná recenze mobilu bude dostupná brzy. 😉

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*