První dojmy z „levné“ Nokie G21. V čem překvapila?

Finská společnost HMD Global si pro letošní trh připravila dvojici dostupných mobilů Nokia G21 a Nokia G11. V tomto článku jsem se však podíval na lepší model G21, který se chlubí pravidelnými aktualizacemi systému Android, velkým displejem s 90 Hz obnovovací frekvencí, třemi fotoaparáty a dobrou výdrží na jedno nabití. Všechny podrobné informace a zkušenosti si nechám do chystané podrobné recenze mobilu. Tento článek berte jen jako takové první dojmy.

 

Displej

Když byla Nokia G21 poprvé představena, tak jsem si řekl „Už zase jen HD+ rozlišení displeje?“. Je pravda, že vzhledem k velikosti úhlopříčky 6,5palcového IPS displeje bych rád viděl Full HD+, ale na druhou stranu je třeba si uvědomit, na koho tento model míří. Ano, míří na nenáročného uživatele. Takovým uživatelům je většinou úplně jedno, jaké rozlišení displej má. Ono je i nižší HD+ rozlišení daleko šetrnější k výdrži baterie.

Z displeje jako takového jsem tedy až na HD+ rozlišení byl ale příjemně překvapený. Displej má hezké barvy, příkladné pozorovací úhly, a i dobrou viditelnost na přímém světle. Potěší i nalepená ochranná fólie na displeji již z výroby. Jsem velmi rád, že se rychlejší obnovovací frekvence dostává konečně i do levnějších mobilů a osobně si myslím, že by nasazování 90 a více Hz mělo být povinné. 😀 Jelikož jsem měl možnost i srovnat displej Nokie G21 a loňské G20, tak rozdíl poznáte ihned. G21čka s 90 Hz displejem je taková svižnější, díky čemuž je používání mobilu příjemnější.

 

Odemykání mobilu

U levnějších mobilů je samotné odemykání někdy oříšek. I v recenzích některých starších modelů Nokia jsem kritizoval odemykání obličejem, které mi zkrátka vůbec nefungovalo. Na Nokia G21 odemykání obličejem funguje spolehlivě, a to dokonce i za horších světelných podmínek.

Zapomenout bych neměl ani na odemykání otiskem prstu, to bude nejspíš využíváno daleko častěji. Nokia jej umístila do zamykacího tlačítka na pravém boku mobilu. Nejenže se jedná o nejlepší možné umístění, ale čtečka je nádherně rychlá a spolehlivá. Svou rychlostí během mých srovnání často drtila i konkurenční mobily.

Boční tlačítko se zabudovanou čtečkou otisků prstů

 

Další postřehy

Samotný design mobilu Nokia G21 navazuje na loňský model. Jedná se o celoplastový sympatický mobil. Výrobce přepracoval především modul zadních fotoaparátů a ten se mi moc líbí. Jednoznačně působí modernějším dojmem.

Mobil si oblíbí především ti, co chtějí dobrou výdrž na jedno nabití. Díky zvolenému procesoru Unisoc T606, nižšímu HD+ rozlišení displeje a 5050 mAh akumulátoru se často dostanete klidně na dva dny na jedno nabití.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*