Prodlužte životnost baterie v mobilu díky aplikaci

Jak správně nabíjet mobil? Je to velice jednoduché, a především se vyhněte nočnímu nabíjení, kdy je mobil celou noc připojený k nabíječce. U moderních akumulátorů (baterií) v mobilech, noteboocích a jiných zařízeních je nežádoucí vybíjet je do nuly a nabíjet naplno. Je tedy dobré zařízení během nabíjení hlídat a nabíječku odpojit včas. K tomu však mohou pomoci i různé bezplatné aplikace.

Již v minulosti jsem psal článek o tom, jak šetřit akumulátor v noteboocích díky aplikaci (odkaz na článek). Tentokrát jsem se podíval na podobné aplikace pro systém Android. Některé mobily dokonce mají funkci, kde se těsně před dosažením 100% stavu nabíjení přeruší. Ne však každý mobil tuto funkci má a takovou funkci si můžete doinstalovat, ale jen pokud máte rootnutý Android, což nedoporučuji.

Existují však volně dostupné aplikace v Obchodě Play zdarma, které důrazně upozorní na to, že se mobil vybíjí a blíží se k maximálnímu nabití, a to bez nutnosti mít root systému. Na několika mobilech jsem vyzkoušel aplikaci AccuBattery, která je v češtině, její ovládání je jednoduché, a i dobře vypadá. Sami si můžete nastavit, kdy chcete být upozorněni na max. nabíjení. V mém případě jsem nastavil upozornění na 20% vybití a 95% max. nabití. Upozorněni budete tónem, ale i vibracemi.

Odkaz na aplikaci AccuBattery do Obchodu Play

Odkaz na aplikaci AccuBattery do APKPure

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*