Proč vyzkoušet na Android mobilu Microsoft Launcher?

Společnost Microsoft se před lety pokusila na trh s mobilními telefony přinést třetí operační systém, který měl konkurovat zavedeným platformám Android a iOS. Ano, mluvím o Windows Phone/Windows 10 Mobile, jehož příběh asi všichni známe. Microsoft však na stávající platformy Android a iOS vydává povedené aplikace svých služeb a pro Android je k dispozici i Microsoft Launcher.

Microsoft Launcher je prostředí, které přináší zajímavé funkce, Microsoft vydává jeho pravidelné aktualizace a je celý dostupný zdarma. Po nějaké době jsem Microsoft Launcher stáhnul do svého redakčního mobilu Realme GT NEO 3, abych jej otestoval a zkusil, co nového nabízí.

 

Pozitiva:

  • Snadné odepření odesílání zpětné vazby
  • Rychlé prostředí v češtině
  • Široké nastavení mřížky ikon
  • Obrazovka s kartami
  • Denní Bing tapety

Negativa:

  • Zpravodajství nemá české zdroje

 

Microsoftu musím pochválit to, že hned po prvotním startu se vás ve velké obrazovce zeptá, zda chcete do Microsoftu posílat zpětnou vazbu o vašem používání celého launcher. Z toho by si měl vzít příklad Google nebo Apple, kde jsou tyto možnosti často jen drobným písmem. Launcher vás také pomocí pár kroků sám vyzve k jednoduchému zavedení launcheru jako hlavního spouštěče systému a jednoduchému nastavení.

Na operačním systému Windows Phone/Windows 10 Mobile si pamatuji, že měl celkem atraktivní funkci, kdy se denně měnila tapeta dle tapety z vyhledávače Bing. Tato funkce byla zavedena i do tohoto launcheru. Upravit si můžete velikost nebo tvar ikon či složek. Stáhnout si můžete i vlastní balíček ikon a lze si snadno upravit i celé rozložení mřížky ikonek na úvodních obrazovkách až na nevídaných 12×12. Na screenshotech v článku můžete vidět rozložení ikon, které jsem nastavil na 6×7.

Microsoft Launcher vám však může ušetřit i čas během práce, což mohou především lidé pracující v kancelářích ocenit. Vlevo, hned vedle úvodních obrazovek se totiž nenachází běžná obrazovka Google, ale obrazovka s různými kartami. Ty můžete různě skrývat a nastavovat podle sebe. Používáte na svém mobilu Office? Tak to na této obrazovce můžete mít rychlý přehled o uložených pracích třeba z Wordu. Obrazovka dokonce umí i zobrazit informace z aplikací od Googlu, jako jsou třeba poznámky z aplikace Google Keep. Dostalo se i na kartu často používaných aplikací či vaše nedávné aktivity. Úplně dole na této obrazovce se můžete přepnout i na zpravodajskou obrazovku, ale ta bohužel není dostupná v češtině…

Microsoft Launcher na mnou testovaném mobilu fungoval nádherně rychle, fungují mu spolehlivě notifikace včetně upozornění odznáčkem v ikonách aplikací a jsem rád i za široké nastavení mřížky ikonek na úvodních obrazovkách. Skvěle fungovalo i vyhledávací pole pro rychlé vyhledávání kontaktů či skener kódů. Kdybych chtěl launcheru něco vytknout, tak je to pouze již zmíněné zpravodajství, které nečerpá data z českých webů.

 

Kde Microsoft Launcher stáhnout?

Microsoft své aplikace běžně publikuje v obchodě s aplikacemi Obchod Play, kde je dostupný právě i Microsoft Launcher zdarma. Když už budete testovat nový launcher, můžete vyzkoušet i další aplikace od Microsoftu, jako jsou třeba OneDrive (cloudové úložiště), Link to Windows (propojení mobilu s počítačem) nebo kvalitní klávesnici Microsoft SwiftKey Keyboard.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*