Potápěč našel v řece iPhone X. Ten se funkční vrátil majitelce

YouTuber Dallas z kanálu Men + River prohledává řeky a různé vodní toky. V jeho videích lze vidět různé nalezené předměty, které Dallas vrací svým majitelům. Často se jedná o akční kamery GoPro  či dokonce starší iPhony, jak lze vidět i na jeho Instagramu.

 

V novém videu našel sluneční brýle, prsten a nějaký ten odpad. Nakonec však našel nejnovější a tím pádem i nejdražší mobil od Applu. Ano, jedná o se o iPhone X. Dallas si mobil vzal, vysušil a připojil jej na nabíječku. Mobil překvapivě fungoval a vrátil jej majitelce. Ta údajně neměla zálohované důležité fotky. Upřímně nechápu, proč v dnešní době nepoužívá automatické zálohování do cloudového úložiště.

Apple iPhone X disponuje zvýšenou odolností IP 67, která mobil chrání před vniknutí vody a prachu. Certifikace slibuje odolnost vůči vodě do hloubky jednoho metru po dobu půl hodiny. Dle majitelky byl iPhone X v řece neuvěřitelné dva týdny.

 

 

Objevují se však komentáře, že celé video je podvrh. Někteří argumentují tím, že Youtuber přeci nemohl mít tel. číslo na majitelku. To je však argument, který lze jednoduše vyvrátit. Dnešní mobily s iOS a Androidem umožňují uživatelům přidat nouzové informace. Do těch lze zadat své sekundární tel. číslo či číslo partnera, e-mail a pochopitelně i alergie či krevní skupinu. Tyto informace lze zobrazit na zamčené obrazovce a slouží převážně pro záchranné složky. Jedná se tedy o podvrh? Možné ano, ale možná je celý příběh pravdivý.

 

 

 

Zdroje: 9to5mac.com, iphonefirmware.com

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*