Populární čistič CCleaner byl napaden. Je třeba se obávat?

Už nějaký ten den prolétávají internetem informace o tom, že Piriform byl napaden a populárním čističem PC Ccleanerem se možná šíří nebezpečný mallware. Na tento problém přišel 12. září Avast, který celý Piriform koupil. Jedná se tedy o velký FAIL, že antivirová společnost dopustila takovou bezpečnostní chybu.

Jakých verzí se riziko týkalo? Podle Piriformu se problém týká pouhých třech procent uživatelů. Nové verze tyto chyby neobsahují a uživatelé se jich nemusí obávat. Jednalo se o staré verze CCleaner 5.33.6162 a CCleaner Cloud 1.07.3191. Pokud tyto verze používáte, tak je odinstalujte a stáhněte si nové verze z oficiálních stránek.

Je čeho se obávat? Pokud máte v počítači tyto napadené verze, tak se pravděpodobně nemáte i tak čeho obávat. Mallware odesílal pouze základní informace o počítači a to název zařízení, IP adresu a také celý seznam nainstalovaných a používaných programů v počítači. Nejedná se tedy o únik citlivých informací a server na který všechna data uživatelů tekla je již mimo provoz.

 

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*