Pokazil se Android na mobilu ASUS? Kde stáhnout oficiální ROM?

Výrobce ASUS můžete znát ze světa počítačů, ale výrobce se věnuje také mobilním telefonům. Nové modely např. povedený model střední třídy ASUS ZenFone Max Pro M2 nabízí čistý systém Android. Výrobce se však věnuje i podpoře na svých internetových stránkách, kde najdete různé rady, manuály v různých jazycích a také potřebné soubory ke stažení.

 

 

Na každém mobilu se může stát, že se po aktualizaci systému něco pokazí. Někdy za to sám uživatel nemůže a takové problémy jsou velice nepříjemné. Často si za problémy ale uživatel může sám, protože stahuje APK soubory z torrentů a jiných pochybných zdrojů mimo Obchod Play. Když nastanou nějaké problémy se systémem, tak můžete vyzkoušet obnovení do továrního nastavení. Co když ale obnova již není možná? Je tedy nutno stáhnout patřičnou ROM systému a nainstalovat ji.

Většina výrobců na svých stránkách neumožňuje stažení oficiálních ROM operačního systému, což je dle mého názoru špatně. Je sice fakt, že běžný uživatel se do instalace ROM vrhat asi nebude, ale zdatnější uživatelé takovou možnost ocení. ROMky se tedy většinou shání z jiných zdrojů, což nemusí být vždy bezpečné. Výhodou výrobce ASUS je ta, že ke každému svému mobilu nabízí ROMky a všechny potřebné soubory pro novou instalaci systému, a to přímo na oficiálních stránkách.

 

Upozorňuji, že odemykání bootloaderu, instalace ROM a jiné složitější akce mohou mobilní telefon poškodit a neměl by se do nich pouštět neznalý uživatel!

 

Kde potřebné soubory najít?

  • Přejděte na oficiální stránky ASUS.cz a v ikonce lupy vyhledejte model svého mobilu.
  • Na stránce s mobilním telefonem stačí kliknout vpravo na “Podpora”. Následně klikněte na “Ovladače a nástroje” a zvolte operační systém Android.
  • Všechny potřebné soubory stačí jen stáhnout a odborně nainstalovat.

 

 

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*