Piwigo z vašeho webu udělá veřejnou nebo soukromou fotogalerii

Piwigo je vydařený open source projekt, díky kterému můžete na svém webu dělat fotogalerie dle svých potřeb. Instalace a samotné ovládání administrace je navíc nesmírně jednoduché. Celé prostředí je totiž v češtině a fotky lze nahrávat nejen z počítače, ale i mobilů nebo tabletů pomocí mobilních aplikací.

Ukázka webové prezentace s tmavým tématem Bootstrap Darkroom:

Proč používat Piwigo? Je jasné, že dnes můžete udělat fotogalerii i ze známějšího redakčního systému WordPress. Řekl bych, že ale Piwigo je takovým běžným uživatelům přívětivější a jedná se čistě o systém pro fotografie. Můžete si udělat třeba jednoduchý web s fotkami svého klubu, nebo udělat jen soukromou rodinnou galérii, do které bude moci přispívat, komentovat a prohlížet si je pouze rodina s přístupem. Babičce tedy budete moci již dát jen přihlašovací údaje, aby si prohlédla vaše fotky z dovolené.

Ukázka webové administrace:

V administraci si můžete také vybrat nějaké téma webu, instalovat další doplňky např. doplněk pro čtení metadat z fotky, lze otevřít a stáhnout fotku v původním rozlišení bez ztráty kvality a vlastně nastavení celkově bude jen na vás.

Fotky do vaši webové galérie můžete poté nahrávat už jen snadno z mobilu. Není zapotřebí se pokaždé přihlašovat do webové administrace, ale otevřete aplikaci, vytvoříte případně novou galérii a fotky z úložiště mobilu nahrajete. Ve webové administraci třeba na počítači však fotky můžete nahrávat také. Mobilní aplikace je k dispozici pod názvem Piwigo pro Android v Obchodě Play a iOS v Apple App Store. V jedné aplikaci lze mít i více webových fotoprezentací.

 

Kde v Piwigo co najdu?

  • Zamčení webové fotogalerie – Levé menu/Nástroje/Údržba
  • Další oprávnění – Levé menu/Konfigurace/Volby/Oprávnění
  • Změna témata webové fotogalerie – Levé menu/Konfigurace/Témata. Zde je tlačítko „Přidat nové téma“ pro stažení nového témata. To aktivujete krokem zpět v „Přehled“, kde můžete dané téma na web aktivovat a případně podrobněji nastavit

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*