PanzerGlass Case Friendly – Ochranné tvrzené sklo pro Huawei P30 Pro

Dánský výrobce PanzerGlass si přichystal příslušenství i pro letošní trojici úspěšných mobilů Huawei P30. V předchozím článku jsem se zmiňoval o zkušenostech s prémiovým ochranným krytem PanzerGlass ClearCase, který chrání hliníkový rám a nádherná skleněná záda mobilu. Co ale ochrana displeje?

Jelikož Huawei P30 Pro nabízí zakřivený displej, tak výběr skla nemusí být vždy jednoduchý. Je dobré také zdůraznit, že tento model nabízí čtečku otisků prstů a reproduktor pro hovory pod displejem, takže se šetření na ochranném skle nemusí vyplatit. Nevhodné sklo může mít na tyto důležité funkce nežádoucí vliv. Jak si tedy vedlo sklo PanzerGlass Case Friendly?

 

Co bylo v balení?

Sklo bylo doručeno v hezky vypadající krabičce, kde se také nacházel potřebný vlhčený ubrousek, hadřík z mikrovláken a nálepka pro odstranění drobných prachových nečistot. Nechyběl ani stručný uživatelský manuál.

 

 

Jaká byla aplikace skla?

Je známo, že mnoho lidí se obává aplikace ochranné skla na displeje mobilů. Je pravdou, že u některých levných skel je jejich aplikace vážně otřesná a nemusí dopadnout úplně ideálně. Dovolím si ale říci, že PanzerGlass Case Friendly dokáže na displej nanést opravdu každý blbec, tedy alespoň u mobilu Huawei P30 Pro.

Stačilo jen důkladně očistit displej od mastnot, a to přiloženým vlhčeným ubrouskem, ze zadní části skla odstranit ochrannou folii (mezitím sklo uschlo) a sklo aplikovat na displej. Abych si byl s nanášením skla jistější, tak jsem si zamykacím tlačítkem displej rozsvítil. Hezky znázorněný postup se nachází také na krabičce.

 

 

Sedí na displeji dobře? Funguje čtečka? Cena?

Nalepené sklo vypadá na Huawei P30 Pro opravu dobře a při běžném používání mi nijak nepřekáží. Sedí skvěle u selfie kamerky, ale také na bocích zakřiveného displeje. Bez problémů fungují také senzory pro automatickou regulaci jasu a senzor přiblížení.

 

Vyzkoušel jsem čitelnost displeje na přímém světle, která se nezhoršila a pod sklem se neobjevují žádné nežádoucí skvrny, jak je to běžné u některých skel. Sklo je zpracováno výborně a odemykání čtečkou otisků v displeji funguje stále spolehlivě. Huawei P30 Pro pod displejem má také reproduktor pro hovory, na který nalepené sklo v mém případě nemělo žádný vliv.

V době psaní tohoto článku se ochranné tvrzené sklo PanzerGlass Case Friendly prodávalo na téměř všech velkých e-shopech za cenu kolem 900 Kč s DPH. Jedná se sice o dražší sklo, ale dle mého názoru za to rozhodně stojí. Přeci jen oprava displeje stojí daleko více. 😉

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*