Ovládejte TV pohodlně jakýmkoliv mobilem. Nahradíte tak myš i klávesnici

Také tak nesnášíte ovládání jakéhokoliv televizoru dodávaným ovladačem? Především zadávání webových adres do prohlížeče či zadávání nějakého hesla na softwarové klávesnici je příšernost pro opravdu trpělivé jedince. Nejpohodlnější je připojení Bluetooth myši a klávesnice, ale velice dobře může posloužit i jakýkoliv mobil se systémem Android.

Kdysi bylo běžné, že se na mobilech vyskytoval infraport, díky kterému bylo možné ovládat všelijaké domácí spotřebiče např. TV. Dnes se toho stále drží třeba výrobce Xiaomi a ostatní od toho pomalu opouštějí. Ono to ovládání infraportem je nepohodlné, protože musíte mobilem mířit na televizor, a ne vždy to funguje úplně rychle.

Díky šikovným vývojářům bezplatných aplikací si můžete ovládat svůj televizor jakýmkoliv mobilem přes Bluetooth. Můžete tedy pohodlně ležet na svém gauči a nemusíte na televizor dobře zamířit, jako tomu bylo v pravěku.

Bezplatných aplikací je více, ale osvědčila se aplikace Serverless Bluetooth Keyboard & Mouse for PC/Phone. Název má v Obchodě Play sice šílený, ale prostředí moderní a alespoň s televizory LG, Samsung a zařízením Xiaomi Mi TV Stick s Android TV 9 fungovala výborně.

Narazil jsem na problém s českou klávesnicí. V nastavení si sice českou klávesnici nastavit lze, ale ne každá TV (třeba Samsung) si s ní bude rozumět. Prohozena jsou třeba tlačítka Z a Y. Musel jsem tedy zadat do prohlížeče třeba adresu webu: infoek.cy, abych zadal infoek.cz. Rychle si na to však zvyknete. Dalším mínusem může být prostředí v angličtině.

 

Co umí bezplatná verze?

  • Svižné ovládání kurzoru myši displejem mobilu (napodobuje touchpad)
  • Klávesnicí mobilu můžete psát na televizoru
  • Můžete používat zkratky pro kopírování a vkládání textu nebo šipky

 

Proč si připlatit za premium verzi (79,99 Kč/jednorázově)

  • Mobil poslouží jako AirMouse (ovládání máváním mobilu)
  • Můžete používat tlačítka pro ovládání multimédií
  • Navigační tlačítka Androidu
  • Personalizace tlačítek zkratek
  • Plocha pro ovládání kurzoru myši na celém displeji
  • Tmavé prostředí aplikace
  • QR skener

 

Kde aplikaci stáhnut?

Aplikace je dostupná volně v Obchodě Play pod celým názvem Serverless Bluetooth Keyboard & Mouse for PC/Phone a stojí za ní vývojář: AppGround IO. Testoval jsem ji na dvou mobilech s Android 12, kde mi fungovala bez sebemenšího problému. Doporučuji si ale zaplatit verzi premium za jednorázovou zanedbatelnou částku.

Skenuj pro stažení aplikace

 

Jak na spárování aplikace s televizorem?

Párování aplikace s televizorem je jednoduché. Stačí mít jen na mobilu zapnuté Bluetooth, aplikaci spustit, udělit ji požadovaná oprávnění a dle pokynů aplikace párování provést. Na mobilu i televizoru je pak nutné jen vše povolit. Celý postup najdete na ukázce níže.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*