Proč dát ovládacím gestům Androidu šanci? Jaký výrobce je má nejlepší?

Systém Android má trojici ovládacích tlačítek na spodní čísti displeje již několik let. Navigační panel s tlačítky je tak zažitý, že si někteří vůbec nedokážou představit, že by se mobil ovládal jinak. Někteří výrobci si navigační panely upravují, ale přesto je dokáže ovládat každý.

Když přišel Android 9.0 Pie, tak již bylo možné vyzkoušet nová ovládací gesta. Ta si však valné ohlasy neodnesla, i když ovládací gesta s tzv. „pilulkou“ mám rád. Pak však přišel Android 10, kde se úplně nová ovládací gesta po vzoru iOS.

Trojice tlačítek, „pilulka“, nová gesta

Jak už to, tak u Androidu bývá, každý výrobce si gesta upravuje podle sebe. Vyzkoušel jsem je u několik výrobců a zjistil jsem, že ne u každého je snesu. Huawei je na tom velice dobře a gesta by se dala používat, kdyby klávesnice byla o něco výš. Pokud spadne na konec displeje, tak je psaní příšerné a nepohodlné. Gesto zpět alespoň na modelu P30 Pro mi také ideálně nefungovalo.

Nejlépe je na tom čistý Android a nadstavba One UI od Samsungu. Gesta jsem začal používat na mobilech Nokia 9 PureView s čistým Androidem, a také na na Samsung Galaxy Note10. U čistého Androidu si také můžete nastavit citlivost, což mohou někteří jistě ocenit.

Nastavení gest – první dva screeny jsou z Nokie, poslední screen je ze Samsungu

Myslím si, že každý by měl gestům dát šanci, protože umí ušetřit spoustu času a používání je díky nim příjemnější. Pokud však roky používáte trojici tlačítek, tak si na nová gesta budete muset zvyknout. Dejte jim den, až dva, a pak budete gesta pravděpodobně používat s radostí.

Níže se můžete podívat na ovládací gesta Samsungu.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*