Oppo Find X – Zajímavý mobil s mechanickým vysouváním fotoaparátů

Čínští výrobci mobilních telefonů jen kopírují? Kdepak! V posledních měsících se však ukazují i zajímavé novinky, které Samsung, HTC, Apple a další výrobci nemají. Dobrým příkladem je Vivo X. Na první pohled není tolik zajímavý, ale pravděpodobně jako první nabízí vysouvací přední selfie kamerku. Oppo se vydalo také odlišnou cestou a jejich nový vlajkový model Oppo Find X ukrývá hned všechny tři kamery.

 

 

Redaktoři The Verge exkluzivně mají mobil Oppo Find X na testování. Potvrzují, že o výkon se stará procesor Qualcomm Snapdragon 845, 8 GB RAM a k dispozici budou také dvě paměťové varianty a to 128 GB a 256 GB. Překvapivá je také kapacita akumulátoru 3 730 mAh a jelikož se jedná o vlajkový model, tak nepostrádá ani oboustranný konektor USB-C a rychlé nabíjení VOOC. V mobilu se údajně nachází operační systém Android 8.1 Oreo s nadstavbou Color OS.

 

 

 

Čelní strana nabízí zaoblený OLED displej s úhlopříčkou 6,4“ (palce). Výrobce se vydal eliminací rámečků a displej dle výrobce pokrývá 92,25% čelní plochy. Rozlišení displeje je FullHD+. Čtečku otisků prstů pod displejem ani na zádech nenajdeme a výrobce ji bohužel úplně odstranil. Vydal se cestou iPhonu X a k dispozici je pouze odemykáním obličejem.

Vysouvání fotoaparátů – Animace od The Verge

 

 

Kde jsou ale fotoaparáty? Na první pohled se zdá, že přední selfie kamerku i zadní hlavní fotoaparát mobil vůbec nemá. Výrobce chtěl být originální a fotoaparáty se vysouvají. Pokud uživatel bude chtít fotit, tak se vysune střední část mobilu a k dispozici má přední kamerku s neuvěřitelným rozlišením 25 Mpx a dvojici zadních fotoaparátů s rozlišením 16+20 Mpx.

Vysunutý střední díl mobilu – Fotka od The Verge
Vysunutý střední díl mobilu – Fotka od The Verge

 

Zdroj: The Verge – včetně fotek

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*