Je mnoho možností, jak např. někoho v kanceláři odposlouchávat a získat z něj důležité informace. Dnes k tomu slouží dostupné nástroje, které už vážně nestojí moc a obsluhovat je dokáže každý. Běžný uživatel však nebude používat dostupné nástroje v Terminalu a něco složitě nastavovat. Využít lze však i levný Android mobil a bezdrátová sluchátka.
Důrazné upozornění
Nejdříve bych rád důrazně upozornil, že celý tento článek slouží čistě informativně! Postupy v něm můžete využívat jen a pouze pro experimentální účely sami na sobě, a to pouze na svých vlastních zařízeních! Použití na ostatních osobách se můžete dopouštět porušování zákonů ČR!
Jak na odposlech pomocí mobilu a bezdrátových sluchátek?
Jak jsem již zmínil, tak dnes je opravdu hromada možností, jak zprovoznit nějakou formu odposlechu. Existují na to malá dražší zařízení, využít k tomu lze mikrofony na mobilech, chytrého asistenta v domácnosti, ale i jiná zařízení např. bezdrátová sluchátka se zabudovanými mikrofony. Asi každá bezdrátová sluchátka dnes na sobě mají zabudované mikrofony, které sice nejsou tak citlivé, ale na nějaké ty hovory a případný odposlech fungují. Záleží tedy hodně na vzdálenosti potřebného odposlechu a zvolených sluchátkách.
Pro mobily se systémem Android existují různé nástroje pro využívání mikrofonů různých zařízení. Pro běžného uživatele jsou však přívětivější nějaké ty dostupnější např. Bluetooth Ear. Nejdříve tedy spárujte svůj mobil s libovolnými Bluetooth sluchátky, spusťte nainstalovanou aplikaci Bluetooth Ear, spusťte funkci pro odposlech, kdy dojde využívání mikrofonů na sluchátkách. Zvuk si v ekvalizéru vedle můžete poupravit a také nahrávat do úložiště mobilu ve formátu WAV. Jedno sluchátko můžete tedy nechat někde položené s mobilem a jít třeba do místnosti vedle s druhým sluchátkem (v dosahu Bluetooth), kdy vše nejen uslyšíte, ale mobil bude případně pořizovat i záznam. Použít by se asi dal i nějaký Bluetooth reproduktor se zabudovaným mikrofonem, který by nebyl tak nápadný.
Pak je tu ještě třeba aplikace Live Bluetooth Microphone. Tato aplikace funguje zas trochu jinak, protože využívá mikrofony na vašem mobilu a je schopna jej bezdrátově posílat do sluchátek či reproduktoru. Svůj mobil tedy můžete nechat na stole a v místnosti jinde slyšíte (v dosahu Bluetooth), o čem se ostatní baví.
Aby vše správně fungovalo po delší dobu, je dobré u těchto aplikací udělit výjimku v optimalizaci baterie. Aplikace se pak samovolně nebudou ukončovat a nahrávání bude funkční déle.
Kde mobilní aplikace stáhnout?
Obě mobilní aplikace jsou dostupné zcela zdarma v Obchodě Play, ale bohužel obě obsahují poměrně velké množství reklam. Dostupné jsou tedy i upravené verze instalačních APKs souborů s odstraněnými reklamami. Ty lze stáhnout a nainstalovat mobilní aplikaci SAI. Všechny aplikace jsem testoval na mobilu s Android 13 s sluchátky LAMAX Duals1.
- Odkaz na aplikaci Bluetooth Ear do Obchodu Play
- Odkaz na aplikaci Live Bluetooth Microphone do Obchodu Play
Linky pro upravené APKs bez reklam:
Bluetooth Ear v2.4.2: https://webshare.cz/#/file/6HZYsbp58f/bluetooth-ear-v2-4-2-no-ads-apks Live Bluetooth Microphone v1.3: https://webshare.cz/#/file/q45OF6l1da/live-bluetooth-microphone-v-1-3-b-4-no-ads-apks