Nothing Phone (2a) – jak fotí dvojice zadních fotoaparátů?

Nothing Phone (2a) si nehraje na počet zadních fotoaparátů, což je dle mého názoru dobře. Většina mobilů v tomto cenovém segmentu totiž hraje na jejich počet a výrobci nasazují i zcela zbytečné 2 Mpx fotoaparáty. Hlavní fotoaparát má 50 Mpx rozlišení se světelností f/1,88 a optickou stabilizaci obrazu (OIS). Ultraširokoúhlý fotoaparát má také 50 Mpx rozlišení, světelnost f/2,2 a zorné pole 114°.

Od fotoaparátů mobilu za tuto cenu jsem velká očekávání neměl, ale jsme velice mile překvapen. Na vlajkové modely ani zdaleka nemá, ale za ty peníze nabízí nadprůměrnou kvalitu fotek. Pořízené fotky najdete v galériích níže.

Hlavní fotoaparát za dobrého světla

Za dobrých světelných podmínek umí hlavní fotoaparát pořídit krásné snímky plné detailů. Po jejich přiblížení na počítači je vidět pěkná kresba. Nechybí věrné barvy bez nepřirozené saturace a ostrost jsem si pochvaloval. Výborně pak funguje i automatické HDR, hravě si poradí s protisvětlem a makro snímky jsou pak také na vysoké úrovni.

Ultraširokoúhlý fotoaparát za dobrého světla

Drtivá většina mobilů za tyto peníze má průměrné 8 Mpx ultraširokoúhlé fotoaparáty. To není případ Nothing a mobil má tedy 50 Mpx nadprůměrné rozlišení. Rozlišení sice není vše, ale post-processing umí kvalitu snímků po jejich pořízení dost pozvednout. Mají barvy srovnatelné s hlavním fotoaparátem, automatické HDR funguje také ukázkově, překvapivě v rozích nedochází k deformaci a vlastně jsou snímky i ostré.

2x digitální zoom

Mobil samozřejmě nemá žádný teleobjektiv a v případě zoomu musíte stáhnout po tom digitálním. K dispozici je tlačítko s použitelným 2x digitálním zoomem a tahem prstu po tlačítkách se dostanete do možnosti zoomovat až 10x. Snímky s 2x zoomem jsou hezké a během tetsování jsem ho používal především při focení makra.

Portrétní režim

Samozřejmě nechybí ani portrétní režim pro focení s rozostřeným pozadím. To probíhá skrze hlavní fotoaparát, ale používat můžete i 2x digitální zoom. Upravit manuálně můžete i sílu rozostření a snímky jsou krásné. Fotit můžete nejen lidi, ale i zvířata nebo předměty.

Noční snímky

Mobil fotí nočním režimem automaticky, což funguje ukázkově. S tímto režimem fotí i překvapivě svižně, fotky jsou pěkně prosvícené a dobře je odstraněný i digitální šum. Chválím, že nočním režimem je možné fotit nejen hlavním fotoaparátem, ale i ultraširokoúhlým a s 2x digitálním zoomem. S pevnou rukou tedy pořídíte i hezké noční snímky bez použití blesku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*