Proč jsem z Nothing Phone (1) zklamaný? Má vůbec co nabídnout?

Carl Pei je zakladatelem mobilní společnosti OnePlus, kterou před dvěma lety opustil. Vrhl se do nového projektu s názvem Nothing. Ano, v překladu to znamená „Nic“. Bylo tedy opravdu velkou otázkou, na co se společnost nakonec zaměří a na jaké produkty se budeme moci těšit.

Zdroje: Nothing

Výrobce nakonec představil po designové stránce originální, přesto dostupná bezdrátová sluchátka Nothing Ear (1). To bylo vše a ihned se začalo spekulovat, co dál Nothing ukáže. Později bylo potvrzeno, že se dočkáme mobilního telefonu a v Obchodě Play se objevil launcher Androidí nadstavby v beta verzi. Ten však zrovna moc neoslnil.

Podobu mobilu Nothing Phone (1) již nějakou dobu známe, ale po oficiálním velkém představení víme, co ve skutečnosti nabídne za výbavu. Má ale vlastně co nabídnout?

 

Design originální není…

Některá naše i zahraniční média tvrdí, jak je design mobilu Nothing Phone (1) unikátní. Je to ale pravda? No, to rozhodně není. Hned po první publikaci renderů se mi nechtělo věřit, že tohle bude opravdu ten bájný mobil od Nothing. Zadní fotoaparáty mi totiž připomínají prastarý iPhone X a boky zas nové iPhony 12/13.

Zdroje: Nothing

Zadní kryt mobilu je sice průhledný, což někomu může připadat super cool, ale je třeba se podívat do minulosti. Takové kryty již přeci mělo konkurenční Xiaomi či třeba i HTC. Podsvícení zad také není nic unikátního a já vzpomínám třeba na mobil Alcatel A5 LED, který jsem recenzoval v roce 2017.

Z designu jsem tedy celkem zklamaný, tak jsem očekával, že třeba výrobce překvapí zvýšenou odolností. Nothing se sice chlubí certifikací IP53, ale to je standartní certifikace, která mobil moc neochrání.

Alcatel A5 LED
Xiaomi Mi 10 Explorer Edition

 

Co hardware a nabíjení?

Po stránce výkonu nemám mobilu co vytknout a myslím si, že výrobce zvolil rozumný procesor i slušnou porci pamětí RAM. Velké zklamání však je výkon nabíjení. Zrovna od Nothing jsem očekával minimálně 60 W výkon, ale výrobce zklamal a mobil umí ubohý 33 W výkon a akumulátor s kapacitou 4 500 mAh se nabíjí údajně 70 minut, což je hrozné.

Tím největším výsměchem je fakt, že v prodejním balení k mobilu nedostanete žádný nabíjecí adaptér. Pokud tedy chcete využít maximální výkon nabíjení, musíte si zakoupit originální 45 W adaptér zvlášť. Tento krok se mi i u jiných výrobců hnusí.

 

Má tedy vůbec co nabídnout?

Já si myslím, že Nothing Phone (1) si své zákazníky určitě najde. Někomu se design líbit určitě bude, zvolený procesor je dobrý a výrobce použil na danou cenovou kategorii i velice dobrý čip hlavního fotoaparátu. Potěšit někoho může i až čtyřletá softwarová podpora a pomalé bezdrátové nabíjení.

V dané cenové kategorii však čínští konkurenti nabízí dle mého názoru hezčí design, 60-67 W drátové nabíjení, stejný čip fotoaparátu, hezčí prostředí systému Android, umí 5G sítě a jsou dostupné na našem trhu. Nothing Phone (1) sice 5G podporuje, ale alespoň prozatím nebude oficiálně na našem trhu, takže s 5G nepočítejte.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*