Jakou nabíječku k mobilu Nokia G60 5G koupit?

Máte nový mobil Nokia G60 5G a potřebujete k němu nějaký nabíjecí adaptér do zásuvky? Použít můžete nějaký svůj starší adaptér od jiného mobilu, ale pokud bude opravdu starý a nevýkonný, může být nabíjení mobilu hodně pomalé. V tomto článku se pokusím poradit, jaký vhodný adaptér pořídit. V prodejním balení k mobilu žádný nabíjecí adaptér nenajdete, protože výrobce se z ekologických důvodů snaží zabránit vytváření dalšího elektroodpadu.

Na našem trhu sice na některých e-shopech najdete nabíječky se značkou Nokia, ale jedná se o nevýkonné adaptéry vhodné většinou spíše jen pro tlačítkové mobily. Dle stránek výrobce Nokia G60 5G podporuje nabíjecí technologie Qualcomm Quich Charge 2.0 a Power Delivery 3.0. Během testování si mobil rozuměl asi se všemi mými nabíjecími adaptéry i powerbankami od různých výrobců.

Pokud máte doma adaptér od nějakého starého mobilu, pravděpodobně jej můžete použít. Podívejte se však na jeho výkon nabíjení, aby se mobil nenabíjel celý den. Staré nabíječky totiž často mají nepoužitelný výkon. Doporučuji tedy koupit nějaký nový adaptér. V žádném případě však nekupujte ty nejlevnější a rozhodně se neobracejte na AliExpress a podobné služby. Pro dobrou životnost akumulátoru v mobilu i vaše bezpečí je lepší si koupit nějaký kvalitní adaptér. Na známých velkých e-shopech jich je více a sáhnout můžete třeba po 20 W adaptéru od ověřené značky FIXED (odkaz do obchodu). Ten stojí kolem 500 Kč, podporuje nabíjecí technologie a maximální výkon Nokie G60 5G.

Zdroje: CZC.cz
Zdroje: CZC.cz

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*