Nokia 7310 Supernova – Tehdejší stylovka pro ženy? #NavratDoMinulosti

Finská Nokia před 11 lety představila mobil Nokia 7310 Supernova. Tento model se tehdy začínal prodávat za cenu lehce pod 4000 Kč a svým designem mířil především na ženy. Tento kousek se dostal také do mé sbírky ve skvělém stavu, a to i se zachovalou krabičkou!

 

 

 

Co se nacházelo v balení?

V balení se nachází pochopitelně mobil v modrém krytu, ale v balení se nacházel také růžový kryt, který mám také ve výborném stavu. Dále nechybí tehdejší typická nabíječka Nokie, kabel a také návody v různých jazycích. Je dost možné, že se v prodejním balení toho nacházelo více.

 

 

 

Design – zrcadlo s vyměnitelným krytem

Nokia 7310 Supernova byla skutečně stylovým modelem, který z čelní plochy připomíná spíše zrcadlo. Plast na displeji, ale také klávesnice se lesknou tak, že se v nich můžete vidět. To dle mého názoru mohlo trochu kazit viditelnost displeje v některých podmínkách, ale dříve beztak žádný mobil nenabízel dobrou viditelnost displeje na slunci a v létě bylo nutné vyhledat stín.

 

 

Klávesnice se Nokii vážně povedla, a i po letech vypadá naprosto skvěle. Všechny klávesy fungují a jsou neošoupané, včetně středového tlačítka pro ovládání prostředí, což se moc často nevidí. Horní část mobilu nabízí 2,5 mm jack pro sluchátka a také krytku, pod kterou se nachází microUSB konektor pro připojení mobilu k počítači. Levý bok mobilu na sobě nese nabíjecí konektor, malý otvor pro šňůrku, což byl tehdejší trend a velká část uživatelů nosila mobily na krku. 😀 Pravý bok pak na sobě nese tlačítka pro regulaci hlasitosti.

 

 

Celý zadní kryt je vyjímatelný a modrá varianta mi svým designovým prvkem dost připomíná Samsung Galaxy S5. Kde se asi Samsung mohl inspirovat? Na zádech Nokie najdete 2 Mpx čočku fotoaparátu. Fotoaparát nebyl nijak převratný a jednalo se spíše o průměr. Zádům nechybí ani logo výrobce a výdechy reproduktoru. Vydařený je také mechanismus pro snadné vyjmutí krytu. Je dobré si také vzpomenout na značku Xpress-On, která spadala pod Nokii a nabízela nové kryty. Uživatel si tedy mohl dokupovat kryty různých barev a mobil si zkrášlovat. Značka Xpress-On byla po letech znovu oživena a nové kryty pod touto značkou bylo možné dokoupit k Androidímu mobilu Nokia 1.

 

Hned po vyjmutí zadního krytu si můžete všimnout designového prvku hvězdiček na horní a spodní části. Tento prvek nebyl během používání vidět, ale i na takovém detailu si Nokia tehdy dala záležet. Pod krytem se ukrývá akumulátor (baterie) Nokia BL-4CT (3.7V), slot pro velkou SIM kartu a elegantně ukrytý slot pro paměťovou kartu microSD. S vyjmutým zadním krytem pak bylo snadné vyjmout také celý čelní kryt s klávesnicí a vyměnit jej za jiný.

 

Specifikace mobilu:

  • Rozměry: 107 × 45 × 12 mm
  • Váha: 83 gramů
  • Systém: S40 s podporou java her
  • Konstrukce: Plastová, lze vyjmout kryty dle potřeby
  • Displej: nedotykový 2″ TFT displej, 240 x 320 px (QVGA), 16 mil. barev
  • Fotoaparát: 2 Mpx (1 600 × 1 200 px), Video: 3GP (176 x 144 px)
  • Paměť: 32 MB interní úložiště, lze vložit microSD kartu
  • Baterie: Li-Ion akumukátor s kapacitou 860 mAh, BL-4CT
  • Připojení: Bluetooth, microUSB, GPRS internet (2G/Edge).
  • Hudba: podpora MP3, FM rádio

 

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*