Nokia 7 Plus láká na elegantní design a super fotoaparát

Nokia 7 Plus je dalším kouskem, který byl dnes na MWC 2018 představen. Zapadá do střední třídy a design nijak nepřekvapí. Působí však alespoň dle fotek a renderů elegantně a nabízí zajímavé barvy. Hlavním lákadlem je fotoaparát a na oficiálních stránkách Nokie si lze všimnout nové fotoaplikace, která se podobá povedené aplikaci v mobilech Nokia Lumia se systémem Windows. Cena je stanovena po přepočtu kolem 10 000 Kč.

 

Nokia 7 Plus zapadá dokonale do střední třídy a nabízí slušnou hardwarovou výbavu. Na čelní straně nalezneme 6″ (palce) displej s populárním poměrem stran 18:9, FullHD rozlišením a krycím sklem Gorilla Glass 3. O výkon se stará procesor Qualcomm Snapdragon 660 a 4 GB RAM. Chybět nebude ani 64 GB interního úložiště. Paměť bude možné rozšířit pomocí MicroSD karty.

 

Velkým lákadlem je čistý operační systém Android 8.1 Oreo, který je zapojen do programu Android One. Díky tomu bude dostávat časté aktualizace včetně bezpečnostních záplat. Dalším lákadlem je dvojice fotoaparátů. Stejně jak u dražšího modelu Nokia 8 Sirocco nabízí jednu 12 Mpx a druhou 13 Mpx čočku fotoaparátů. Díky tomu lze využívat dvojitý bezztrátový zoom. Fotoaparáty nabízí umělou inteligenci, která je schopna se strojově učit.

Na čelní straně se nachází 16 Mpx selfie kamerka. Její rozlišení je opravdu nadprůměrné a disponuje funkcí SuperPixel. Díky tomu umí vykouzlit povedené selfie a nebude chybět ani možnost odemykání obličejem. Na zádech také najdeme čtečku otisků prstů.

 

Zdroje: Tisková zpráva, Nokia.com, AndroidCentral

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*