Neomezený Google Disk na Aukru, Ebay atd.? Nekupujte jej!

Cloudová úložiště jsou velice pohodlná, protože veškerá svá důležitá data máte ve všech zařízeních, která jsou připojena k internetu. Jejich obliba tedy stoupá a zálohujeme si na ně stále více dat, ale jejich bezplatný prostor pravděpodobně většině lidem nepostačuje. Proto jsou lákavé nabídky na Aukru, AliExpressu, Ebay a dalších služeb, které slibují neomezené úložiště na Google Drive za jednorázovou nízkou částku.

Jak to vlastně funguje? Je to velice jednoduché a tací prodejci jen přidělují firemní prostor ostatním uživatelům. K dispozici tedy máte sdílené disky, na které skutečně můžete nahrávat jakékoliv soubory a lze je i sdílet. Funguje to vlastně úplně stejně, jako běžný účet. Jen je třeba se vždy přepnout do kolonky „sdílené disky“.

Kde je tedy háček? Snad každému dojde, že nad těmito účty nemáte větší kontrolu. Kdykoliv o ně můžete přijít, a to bez udání důvodu. Nemáte pak ani žádná odvolání a o všechna svá data přijdete. Ze zvědavosti jsem si však takové tři disky zakoupil a jak jsem očekával, tak jsem po měsíci o jeden i s daty přišel. Naštěstí jsem tam neměl data, která bych postrádal.

Pokud tedy chcete velké cloudové úložiště, tak jedinou možností je si prostor běžně zaplatit. Nabídkám na Aukru, AliExpressu, Ebay a dalších služeb se tedy raději vyhněte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*