Některé mobily Xiaomi po aktualizaci lze odemykat obličejem

V roce 2016 společnost Microsoft přinesla do mobilů funkci Windows Hello. Jednalo se konkrétně o smartphone Lumia 950. Ta umožňovala odemykání mobilů obličejem. To samé letos přinesl Apple v novém iPhonu X. Čínský drak Xiaomi svou masivní nadstavbu MIUI velmi často aktualizuje a to i na levných telefonech. Některé telefony tohoto výrobce lze odemykat obličejem a stačí stáhnout pouhou aktualizaci.

 

K odemykání postačí tedy jen selfie kamerka telefonu na čelní straně. Stačí tedy vlastnit Xiaomi zařízení s Androidem 7.0 a novějším, aby bylo možné tuto funkci používat. Na mobilu Xiaomi Mi5 často měním ROMky a zkouším různé verze systémů. Po dlouhé době testování čistého Androidu jsem se asi před týdnem rozhodl znovu vyzkoušet nové MIUI 9 a dnes mi mobil oznámil 1,2 GB aktualizaci, která přináší možnost odemykání obličejem.

Funguje to ale vůbec? No, funguje, ale není to tak bezpečné, jak čtečka otisků prstů. Samo Xiaomi netvrdí, že se jedná o výborné zabezpečení. Kdokoliv může váš mobil vzít, namířit nečekaně na obličej a bez problémů odemknout. Toto odemykání nemá dle mého názoru smysl. Po této aktualizaci odemykání mobilu ale funguje. Alespoň tedy na mém mobilu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*