Je možné si na Windows 10 zahrát staré díly Need for Speed?

Pamatujete na herní sérii Need for Speed (NFS)? V současné době je na trhu titul Need for Speed: Heat (2019), ale nejsou staré díly přeci jen lepší? Nejsem zrovna fanoušek závodních her, ale rád jsem zavzpomínal na díly Undergroud 2 (2004), Most Wanted (2005) a Carbon (2006).

Položil jsem si otázku, zda je možné v dnešní době tyto hry nainstalovat a bez problémů hrát i na zařízení s moderním Windows 10? Všechny tři díly jsem nainstaloval do moderního notebooku s Windows 10 Build 1909, a byl jsem příjemně překvapen tím, že se samotnou instalací, ale ani s hraním her nebyl žádný problém.

Pokud si chcete zavzpomínat na staré dobré Need for Speed, tak své staré díly můžete vytáhnout ze šuplíku a nainstalovat je do svého počítače. Tedy za předpokladu, že CD budete mít kam vložit. Pokud takové CD vlastníte, tak jej na počítači s mechanikou můžete otevřít, všechny instalační soubory přesunout na USB flash disk a následně přesunout do počítače bez mechaniky.

Samotnou instalaci je však dobré spustit v režimu kompatibility. Na instalační soubor stačí kliknout pravým tlačítkem myši a zvolit Vlastnosti/Kompatibilita/Windows XP a celé nastavení uložit tlačítkem “Použít”. Poté můžete instalaci provést a hru si zahrát.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*