Leica SOFORT 2 je nový instantní fotoaparát

Německá společnost Leica má za sebou opravdu dlouhou historii a zabývá se návrhy a vývoji fotoaparátů a optik. Pokud se o fotoaparáty zrovna moc nezajímáte, logo bylo vidět kdysi na mobilech značky Huawei a dnes ho můžete vidět na fotoaparátech některých mobilů Xiaomi.

Leica představila svůj nový fotoaparát, který by však mohl zaujmout poměrně dost běžných uživatelů. Jedná se o fotoaparát Leica SOFORT 2, což je vlastně instantní fotoaparát, se kterým můžete fotografovat a během chvilky budete mít malou fyzickou fotku vytisknutou.

 • Podporované filtry:
  Sofort color film pack (mini), warm white: 19677
  Sofort color film pack (mini) Neo Gold: 19678
  Sofort color film duo pack (mini), warm white: 19679
 • Velikost fotky s rámečkem: 86 × 54 mm
 • Velikost pouze fotky: 62 x 46 mm

Leica SOFORT 2 bude dražší, ale vybavenější fotoaparát, než tomu je u jiných podobných fotoaparátů na našem trhu. Má vlastní interní úložiště na 45 snímků. Vložit však můžete i paměťovou kartu microSDHC. Výrobce udává, že na 1 GB kartu se vejde kolem 850 snímků.  Fotky jsou snímány do JPEG formátu, jsou barevné a foceny ve 4,9 Mpx rozlišení. Snímá je senzor CMOS 1/5 Zoll. Na rozdíl od konkurence má také displej 3palcový IPS displej. Na něm můžete vidět, co fotíte a prohlížet fotky po jejich pořízení.

 • Leica Summar 1:2/2,4mm (odpovídá přibližně 28mm s 35mm)
 • f2 až f16 (automatická regulace expozice)
 • Rychlosti závěrky: 1/4 – 1/8000 s (automatická regulace expozice)

Zdroje: Leica

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*