Nová elektrická koloběžka SENCOR? Jak uvést koloběžku do provozu a co nastavit?

Máte novou elektrickou koloběžku od výrobce SENCOR? V tomto článku jsem se podíval na to, jak koloběžku po vybalení uvést do provozu, jak přepínat jízdní režimy a co správně nastavit v mobilní aplikaci.

 

Co dělat po vybalení koloběžky?

Vyndejte opatrně koloběžku z prodejního balení, kde by se měl nacházet také průhledný pytlíček s potřebnými šroubky a imbusy. Je tedy zapotřebí složit řídítka pomocí dodávaných šroubků a na koloběžce doporučuji také zkontrolovat, zda jsou všechny šroubky opravdu dotažené. Seřídit si můžete také zadní kotoučovou brzdu dle potřeby.

Koloběžka po vybalení pravděpodobně vybitá nebude, ale před první jízdou by bylo dobré ji nabít dodávanou nabíječkou z balení. Přímo na nabíječce poznáte, zda je koloběžka nabitá. Najdete na ní totiž barevnou diodu, kdy červená znamená vybito a zelená znamená, že je již koloběžka nabitá. Každý model koloběžky se nabíjí odlišně. Dobu nabíjení každého modelu najdete na stránkách výrobce.

 

Jak uvést koloběžku do provozu?

 • Nabijte koloběžku.
 • Zapněte koloběžku dlouhým stisknutím zapínacího tlačítka.
 • Na displeji se zobrazí dvě čárky , což znamená, že je koloběžka zamčená.
 • Koloběžku odemknete tak, že podržíte rychlost – na displeji se zobrazí rychlost 16 km/h a současně stiskněte brzdu. V tuto chvíli je koloběžka odemčena a na displeji se zobrazí rychlost 0 km/h.
 • Na koloběžce můžete začít jezdit.
 • Dlouhým stisknutím zapínacího tlačítka koloběžku zas vypnete.

 

Jak přepínat rychlostní režimy?

Jelikož jsem člověk, co návody okamžitě vyhazuje do koše, chvilku jsem tápal nad tím, jak na koloběžce zapnout režim Sport s maximální 25 km/h rychlostí. Je to velice jednoduché. Koloběžku stačí zapnout a rychle dvakrát stisknout zapínací tlačítko, kdy dojde k přepnutí režimu. Na displeji koloběžky uvidíte, co máte aktuálně zapnuto za režim. Režimy je možné přepínat také v mobilní aplikaci, o které píši níže.

 

Co nastavit v mobilní aplikaci?

Jedná se o moderní koloběžku, což znamená, že ji lze připojit s mobilním telefonem skrze Bluetooth. Stačí si k tomu stáhnout mobilní aplikaci SENCOR SCOOTER, která je dostupná zdarma pro Android a iOS. V Obchodě Play má aplikace celkem nízké hodnocení, čemuž osobně vůbec nerozumím, protože já na Androidu 12 s aplikací neměl vůbec žádný problém. Potěší, že aplikace je kompletně přeložena do češtiny.

 • Stáhněte si mobilní aplikaci SENCOR SCOOTER.
  Odkaz na aplikaci do Obchodu Play
  Odkaz na aplikaci do Apple AppStore
 • Spusťte mobilní aplikaci a vytvořte si nový účet.
 • Po úspěšném vytvoření účtu a přihlášení do aplikace je zapotřebí připojit koloběžku s aplikací.
 • Zapněte koloběžku a odemkněte ji.
 • Zapněte mobilní aplikaci a pokuste se připojit koloběžku. Vaše koloběžka by se měla objevit během vyhledávání. Stačí klepnout na její název.
 • Pro párování budete požádáni o zadání krátkého hesla. Heslo je: 000000

 • Po úspěšném připojení koloběžky s aplikací je zapotřebí vše správně nastavit. Vlevo dole najdete rychlostní režimy a vpravo dole si můžete zapnout či vypnout tempomat.
 • Doporučuji přejít do kolonky „Nastavení“ a nastavit správnou hodnotu vaší baterie. V mém případě je to 15 Ah, ale kapacitu baterie u vašeho modelu si můžete ověřit přímo na stránkách výrobce.

 

 • Nastavte si také maximální rychlost v omezení sportovního režimu.
 • To je vše. Nyní můžete v aplikaci sledovat, kolik již máte najeto kilometrů, jak nabitá koloběžka je a další důležité informace.

>>Mohlo by se vám také líbit:

11 komentář

 1. Dobrý den při cca.30 min.jizdy se mi baterie podle aplikace zahřeje na 70 stupňů a více, koloběžka nechce jet. mám reklamovat??

  1. Adolf Pupík

   V aktuálních vedrech je bohužel úplně běžné, že se elektro koloběžky, kola a jiná podobná zařízení přehřívají. Při přehřátí dojde ke zpomalení, aby se nepoškodil motor nebo akumulátory v koloběžce. Je to tedy kvůli bezpečnostním důvodům. Není to tedy důvod k reklamaci.

   1. Nedoporučuje tuto koloběžku nejezdí skoro vůbec do kopce přehřívače často a po chvíli.

    1. Dobrý den,
     přes aplikaci ,pomoci telefonu,jsem přepnul baterii na 15Ah.Po týdnu se mě objevilo na displeji misto 15Ah 12,5Ah. Našel jsem si v telefonu,že byl před týdnem nahrán nový software.Nechápu,proč se nedá přepnout na 15Ah.Můžete mě prosím poradit,jak docílit v aplikaci 15Ah ? Ostatní aplikace funguji vpořádků.Moc by mě mrzelo,kdyby byla vada v koloběžce.Mám ji novou měsíc.
     Děkuji
     S pozdravem Petr V.

     1. Zkusil bych aplikaci odinstalovat a znovu nainstalovat. Je dost možné, že máš ale i zcela jiný model koloběžky se stejným designem.

 2. Dobrý den při brzdění mi přední elektrická brzda funguje přerušovaně, takže to kope do řidítek nedá se to někdy udržet co stím je to v záruce.Děkuji za odpověď Jan.

  1. Zkuste dotaz položit na zastoupení výrobce na sociálních sítích.

 3. Přední elektrická brzda mi při brzdění funguje jak ABS u auta na ledě je to v pořádku nebo se stím dá něco dělat.

  1. Již jsem ti tu odpovídal, že se máš obrátit na výrobce. Stačí jim dotaz položit na sociálních sítích.

 4. Dobrý den, koloběžka nejde vůbec zapnout !?! Prosím o radu. Děkuji

  1. Adolf Pupík

   Nechal bych ji pár hodin na nabíječce a znovu zkusil. Může být i nějaký problém v koloběžce nebo nabíječce. V každém případě můžeš koloběžku dát na reklamaci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*