Ještě nemáte HyperOS? Změňte region systému

Xiaomi poslední týdny vypouští velkou aktualizaci na nový systém HyperOS, který nahradí současný systém MIUI. Nachází se váš mobil Xiaomi, Redmi nebo POCO v seznamu HyperOS aktualizace, ale stále aktualizaci nemáte? Aktualizace vychází na různé trhy Evropy postupně, ale v některých případech může postačit změnit region.

Ověřte, zda HyperOS pro váš model již vyšel

Je možné, že aktualizaci ještě nemáte, protože ROM systému pro Evropu ještě není. To si můžete ověřit třeba na webu MIUIROM.org. Tam stačí vyhledat model např. „Xiaomi 13 Pro“, rozkliknout ho a následně můžete vidět, jaké poslední ROM systému jsou již vydány. Pokud váš mobil pochází z oficiální distribuce, musí být v názvu ROM označení „EU“. Případně si v nastavení telefonu můžete ověřit, jakou ROM váš mobil využívá.

Výborný je také Telegram kanál HyperOS & MIUI Updates Tracker. Tam můžete používat vyhledávač a zadat do něj název mobilu. Prohlédnout si můžete poslední příspěvky s aktualizacemi. Tam najdete označení dostupných ROM. Důležitá je tam i informace trhu, pro který aktualizace již vyšla. Tu budete potřebovat pro postup níže.

Nemáte Telegram? Já ho doporučuji používat, ale tvůrci Telegram kanálu mají i svůj web xiaomifirmwareupdater.com/hyperos. Tam najdete nejnovější dostupné verze pro vaše zařízení. Opět musíte koukat na sloupec s označením „EU“ a případnou lokalizaci ROM zjistíte rozkliknutím odkazu „DOWNLOAD“.

Jak změnit region systému MIUI/HyperOS?

Na rozdíl od některých jiných Android výrobců mobilů si můžete region systému měnit dle vlastních potřeb. Pokud je pro vaše zařízení již dostupná HyperOS ROM pro EU, zkusil bych změnit region na Polsko, Německo a někdo tvrdí, že mu pomohl i region Švýcarsko. Po změně stačí přejít do nastavení mobilu a znovu aktualizace vyhledat. Nebojte, jazyk mobilu ani klávesnice se nezmění a po atkaulizaci můžete oblast Česko znovu nastavit.

  • Přejděte do: Nastavení telefonu/tabletu, do vyhledávacího pole napište „Oblast“ a vyberte oblast dle vašich potřeb.
  • Vyhledávač systému nic nenašel? Pak přejděte do: Nastavení telefonu/tabletu, Další nastavení, Oblast.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*