Jaké jsou mobily TECNO? Některé funkce můžete vyzkoušet i na svém starém mobilu

V posledních dvou letech na náš trh vtrhlo poměrně dost výrobců mobilních telefonů se systémem Android. Dle mého názoru je to jen dobře, protože náš trh není tak nudný, jako třeba ten americký. Výrobci mezi sebou budou muset také opravdu bojovat o zákazníka a budou se neustále předhánět různými technologiemi a hlavně cenou. Tím nejnovějším přírůstkem na našem trhu je výrobce TECNO Mobile, ten k nám přišel alespoň prozatím s dostupnějšími modelovými řadami mobilů.

Vůbec první mobil TECNO, který jsem měl možnost testoval byl levný TECNO Spark 8, ten v mnoha ohledech příjemně překvapil. Mnoho lidí v mém okolí se na mobil však dívalo divně a nový výrobce v nich budil spíše obavy. V tomto stručném článku se tedy pokusím objasnit, jak je to se zárukou, zastoupením a operačním systémem v mobilech TECNO.

 

Jak je na tom zastoupení, záruka a dostupnost?

TECNO Mobile je na našem trhu opravdu oficiálně, což znamená, že i u nás má své zastoupení. Dle našich zákonů tedy na každý mobil této značky dostanete standartní záruku 2 roky, a to najdete na přiloženém lístku přímo v prodejní krabičce nového mobilu. Svou záruku mobilu TECNO můžete také ověřit na stránkách výrobce (odkaz).

Oficiální zastoupení také znamená, že v případě problémů se můžete obrátit na záruční i pozáruční opravy v odborném servisu. Dostupná je také již webová stránka výrobce v české jazykové mutaci, na které se však ještě pracuje (odkaz). I na sociálních sítích již najdete oficiální profily, kde můžete sledovat novinky výrobce, ale i klidně oficiálnímu zastoupení položit nějaký dotaz (Facebook/Instagram).

A kde mobily TECNO vlastně lze koupit? TECNO alespoň v době psaní tohoto článku neměl vlastní oficiální e-shop. Zakoupit si mobily tohoto výrobce však můžete u již zavedených velkých e-shopů např. Datart, CZC, Alza a další, kde často na tyto mobily je i doprava zdarma.

Zdroje: CZC.cz

 

Co k mobilům TECNO dostanete?

Během testování jsem byl také dotazován, co k mobilům TECNO dostanete v balení. Přeci jen se na našem trhu jedná o nováčka a dostupnost různých krytů je na tom alespoň prozatím horší, ale to se časem jistě změní. Není se však čeho obávat, protože alespoň u mobilů, které jsem zatím testoval byl silikonový ochranný kryt přímo v prodejní krabičce. Nechybí ani nabíjecí adaptéry, nabíjecí/datový kabely, spony pro vysunutí nanoSIM/microSDXC slotu a návody.

 

A co operační systém? Má Google?

Asi největší obavy mají lidi z toho, co mají mobily TECNO za operační systém, a zda mají všechny potřebné služby pro náš trh. Všechny mobily tohoto výrobce nabízí operační systém Android se všemi potřebnými Google službami, a to včetně obchodu s aplikacemi a hrami Obchod Play. Stáhnout si tedy můžete aplikace, jaké budete potřebovat a lze svobodně instalovat i APK soubory mimo Obchod Play, jak je u Androidu zvykem.

Android v mobilu TECNO Spark 8 Pro

TECNO do mobilů nasazuje Android s nadstavbou HiOS. Ta je přehledná a myslím si, že se v ní vyzná i méně technologicky zdatný uživatel. Je také přeložena do češtiny/slovenštiny, i když některé překlady nejsou úplně přesné, ale na tom se usilovně pracuje pomocí aktualizací. Žádný nepřesný překlad mi také nekazil zážitek z používání mobilů.

Android v mobilu TECNO Spark 8 Pro

Když už jsem u aktualizací, tak během testování jsem do TECNA trochu rýpal, že si výrobce mohl odpustit některé předinstalované aplikace a hry. Ty je možné odinstalovat či zakázat, takže nijak překážet nebudou. Podle oficiálního zastoupení se uživatelé na našem a slovenském trhu mohou těšit na aktualizace, které některé zbytečné aplikace zcela odstraní, a to je rozhodně potěšující zpráva.

Je také fajn, že před zakoupením nového mobilu TECNO si systém můžete alespoň trochu osahat, a to díky launcheru. Ten si můžete stáhnout do svého starého Android mobilu zcela zdarma a ukáže vám nějaké ty základní prvky nadstavby HiOS.

HiOS Launcher na konkurenčním mobilu
HiOS Launcher na konkurenčním mobilu

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*