Jak si vybrat mobil na časté využívání Wi-Fi hotspotu?

Je rok 2022 a už nějakou dobu i na našem maličkém trhu jsou mobilní tarify s neomezenými mobilními daty. Ještě nedávno to bylo nemyslitelné a vzpomeňme si na to, jak každý operátor tvrdil, že je to nemožné, protože by každý operátor zkrachoval. Ano, byla to jen hloupá výmluva.

Pokud máte opravdu neomezený datový tarif, a to jak datově, tak i rychlostně, můžete si internet pohodlně užívat hned na několika zařízeních současně. SIM kartu můžete klidně vložit do přenosného 5G/LTE modemu, ale nabízí se i elegantnější řešení, jako je vytváření Wi-Fi hotspotu v mobilu či tabletu. To dnes umí každý mobil a některé již mají výbornou konektivitu.

 

Jak Wi-Fi hotspot využívám já?

Jelikož jsem opravdu náročným uživatel na data a měsíčně vyčerpám 1-2 TB dat, tak jsem hned pom představení tarifů s neomezenými daty neváhal a takový tarif si zřídil. Mám neomezený datový objem, ale i rychlost, která se odvíjí podle dostupné rychlost dané BTSky.

Neomezený datový tarif využívám denně ve svých mobilech, kde vytvářím i Wi-Fi hotspot. Svůj internet pak využívám i na notebooku, tabletech a jako recenzent i na několika mobilech současně. Konektivitu daného mobilu tedy vždy opravdu důkladně otestuji. 😀

 

Proč mám zapomenout na opravdu levné mobily?

Wi-Fi hotspot dnes můžete provozovat na opravdu levných telefonech. K dispozici jsou dotykové Androidí mobily, ale tuto funkci dokonce umožňují i některé tlačítkové LTE mobily Nokia se systémem KaiOS.

Dnes je již obvyklé, že i opravdu levný mobil má podporu všech našich LTE pásem. Hotspot na těchto mobilech často funguje bez problémů, ale pokud budete chtít hotspot používat trochu náročněji, zjistíte, že daný mobil nebudete schopni nabít. Levné mobily totiž mají na dnešní dobu extrémně pomalé 10-18W nabíjení. Když se k Wi-Fi hotspotu připojíte z více zařízení, na každém budete něco dělat, daný mobil se začne především v létě přehřívat. Procenta baterie budou mizet daleko rychleji, a i po připojení nabíječky bude docházet k vybíjení, až se mobil nakonec vypne. Při přehřívání dochází také k tomu, že se nabíjení z bezpečnostních důvodů úplně vypíná.

 

A jaký mobil si v dnešní době vybrat?

Při výběru nového mobilu tedy dejte pozor na to, co daný mobil podporuje za mobilní sítě. Zapomeňte tedy na objednávání mobilů z AliExpressu, BangGoodu a jiných čínských e-shopů. Takové mobily totiž často nepodporují naše 5G/LTE pásma.

Osobně si myslím, že v dnešní době nemá žádný smysl si kupovat mobil bez podpory 5G. Je totiž třeba myslet na budoucnost. 5G se totiž neustále rozšiřuje, a to i na malých vesničkách. Pokud si tedy koupíte LTE mobil, můžete na svých cestách časem narážet na problémy s připojením. V ČR je to často totiž tak, že kde nebylo dosud LTE, tam se nasazuje 5G a prastaré 3G sítě se začínají vypínat.

Tím jsem probral sítě, ale co další faktory. Jak jsem tu již zmiňoval, důležité je nabíjení. V dnešní době se skutečně rychlé nabíjení nasazuje už i u dostupnějších mobilů. Já osobně bych do nižšího, než 33W nabíjení v žádném případě nešel. Je také fajn si před zakoupením mobilu v recenzích přečíst, jakou výdrž daný mobil má na jedno nabití, aby taky s Wi-Fi hotspotem něco vydržel.

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*