Jak fotí zadní fotoaparáty mobilu Redmi Note 13 Pro+?

Mobily řady Redmi Note 13 nejsou vlajkové modely, ale především letos lákají na kvalitní fotoaparáty. Od modelu Redmi Note 13 Pro+ má samozřejmě každý očekávání nejvyšší a výrobce nasadil 200 Mpx hlavní fotoaparát s optickou stabilizací obrazu (OIS) a světelností f/1,65. Druhý fotoaparát je ultraširokoúhlý s 8 Mpx rozlišením a světelností f/2,2. Poslední je dle očekávání 2 Mpx makro fotoaparát, který je bohužel spíše do počtu.

Níže najdete galérie fotek, které jsem mobilem Redmi Note 13 Pro+ nafotil. Můžete si je rozkliknutím zvětšit a pod nimi přečíst důležité popisky. Dozvíte se tak informace, jak jsem fotky a pořídil.

Je 200 Mpx rozlišení k něčemu dobré?

Mobil skutečně nabízí 200 Mpx fotoaparát, ale v běžném nastavení jsou fotky pořizovány v optimalizovaném 12,5 Mpx rozlišení. To je pro drtivou většinu případů dostačující, ale i v maximálním 200 Mpx rozlišení fotit lze. Najdete ho v pruhu režimů a umí pořídit pěkné snímky s mnoha detaily. Takové snímky doporučuji pořizovat, když máte v plánu snímky později editovat na počítači a budete chtít třeba nějaký ořez. V maximálním rozlišení je možné fotit i v PRO režimu s manuálním nastavením parametrů. Škoda, že nelze pořizovat surové snímky RAW.

Hlavní fotoaparát za dobrého světla

Hlavní fotoaparát v optimalizovaném rozlišení umí za dobrých světelných podmínek pořídit krásné snímky. Nechybí jim dostatek detailů i během pořizování makra, hezké barevné podání a výborně funguje i automatické HDR. Problémy mu nedělá protisvětlo a sáhnout lze i po portrétním režimu s rozostřeným pozadím. Použít ho můžete nejen při focení přátel, ale i zvířat nebo různých předmětů. Snímky pořízené tímto režimem vypadají pěkně, protože výrobce byl umírněný a nepřehnal to s nastavením síly rozostření. Pokud chcete, můžete do nastavení síly klidně sáhnout.

Ultraširokoúhlý fotoaparát za dobrého světla

Ultraširokoúhlý fotoaparát má sice jen průměrné 8 Mpx rozlišení, ale díky výbornému post-processingu fotit opravdu umí. Mile překvapen jsem tím, jak skvěle si poradí s protisvětlem a má barevnou sladěnost s hlavním fotoaparátem. Snímky mají hezké barvy, ale občas jsem si všiml neostrosti v rozích fotek. Za dobrých světelných podmínek na letních dovolených pořídí tedy hezké snímky.

Za špatných světelných podmínek oběma fotoaparáty

Za špatných světelných podmínek vypadají snímky z hlavního i ultraširokoúhlého fotoaparátu dobře. V takovém případně můžete sáhnout po nočním režimu, který i bez blesku umí snímky hezky prosvětlit, vyhladit digitální šum a zvýraznit detaily. Post-processing výrobce u tohoto mobilu zvládl výborně a překvapivě dobře vypadají i noční snímky z ultraširokoúhlého fotoaparátu.

Makro a digitální zoom

Mobil sice má 2 Mpx fotoaparát pro focení detailních makro snímků, ale 2 Mpx rozlišení je dnes velice nízké rozlišení. Každý výrobce by si takový fotoaparát mohl zcela odpustit, protože je zbytečný. Makro snímky můžete fotit i hlavním fotoaparátem, a to přímo na automatiku a do ostření stačí sáhnout dotykem prstu na požadované místo.

Sáhnout můžete i po digitálním zoomu, který je v případě tohoto mobilu použitelný. Já ho nepoužíval jen pro focení něčeho v dálce, ale právě i během makra. Digitální zoom funguje vlastně tak, že danou scénu software ořízne z hlavního 200 Mpx rozlišení. Opět je tedy vysoké rozlišení k užitku a celý snímek projde ještě efektivním post-processingem. Výsledkem jsou moc hezké snímky s až 4x „bezztrátovým“ digitálním zoomem. Za velmi dobrých světelných podmínek jsou často použitelné i snímky s 6x zoomem a mobil podporuje až 10x digitální zoom.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*