Jak fotí zadní fotoaparáty Xiaomi Redmi Note 12 5G?

Mobil Redmi Note 12 5G láká na tři zadní fotoaparáty, ale ten třetí je jen do počtu. Je to ten nejmenší s pouhým 2 Mpx rozlišením. Tyto fotoaparáty nasazují snad všichni výrobci a doufám, že brzy od nich opustí. Makro můžete fotit hlavním fotoaparátem se 48 Mpx rozlišení a světelností f/1,8. Další použitelný je ultraširokoúhlý fotoaparát s 8 Mpx rozlišením a světelností f/2,2.

Hlavní fotoaparát fotí vzhledem k ceně dobře a snímky mají hezké barevné podání a dostatek detailů. Dobře si poradí s makrem, kde můžete na vybrané místo zaostřit dotykem prstu na displej. Nejen pro makro můžete využít i 2x digitální zoom, který je sice ztrátový, ale díky vysokému 48 Mpx rozlišení je použitelný. Spokojen jsem i s portrétním režimem, kdy je za člověkem, zvířetem nebo nějakým předmětem rozostřené pozadí. Výtku bych měl jen k HDR. Mobil s HDR fotit umí, ale ne automaticky a zapínat si jej musíte manuálně v aplikaci fotoaparátu. Škoda, že to neumí mobil automaticky. Vlastně HDR to s oblohou v některých situací nezvládá, proto je obloha nepřirozeně světlé až přepálená. To je však problém i u některé konkurence. Mile překvapen jsem ale z nočního režimu, který je sice po pořízení snímku pomalejší, ale výsledek za to stojí. Spolehlivě vyhladí digitální šum, přidá fotkám více světla a detailů. Použít jej můžete jen u hlavního fotoaparátu.

Ultraširokoúhlý fotoaparát za dobrého světla má hezké barvy, ale po stranách je vidět deformace. Za horších světelných podmínek se pak dle očekávání vytrácí detaily. Na focení krajinek na výletě za slunečného dne však poslouží dobře. Vlastně bych řekl, že odpovídá ceně a lepší fotoaparát bych v této cenové kategorii ani neočekával.

Když si to shrnu, tak dva fotoaparáty jsou vlastně dobré a myslím si, že cílovka této cenové kategorie bude jistě spokojena. Výrobce si jen mohl odpustit zbytečný 2 Mpx fotoaparát a trochu vylepšit HDR, ale to ještě vylepšit i může aktualizacemi.

 

Galérie fotek pořízených mobilem Redmi Note 12 5G

Všechny snímky jsou pořízeny hlavním i ultraširokoúhlým režimem mobilu Redmi Note 12 5G. Foceny jsou s různými režimy za různých podmínek. Kliknutím si je můžete zvětšit, prohlížet šipkami a číst si popisky s důležitými informacemi pod každou fotkou.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*