Jak fotí Apple iPhone SE 2020?

Apple iPhone SE 2020 je sympatický mobil, který se snaží v malém těle nabídnout pořádný výkon. Nabízí jen jeden zadní fotoaparát s 12 Mpx rozlišením se světelností f/1.8 a možností 5x digitálního zoomu. Fotoaparátu také nechybí optická stabilizace obrazu (OIS), kterou oceníte nejen při focení, ale také během natáčení videa.

Někdo snímky z iPhonu SE 2020 kritizuje, ale já je mohu jen pochválit. Když se podívám na cenu kolem 13 tisíc Kč, tak většinu konkurence drtí. Snímky mají totiž opravdu krásné přirozené barvy, ostrost a nechybí jim dobrý dynamický rozsah. Skvěle si poradí s protisvětlem a makro snímky jsou také velice slušné. Za horších světelných podmínek však detaily začnou mizet a začne se vyskytovat digitální šum, ale stále jsou snímky dobré.

Je jen škoda, že v aplikaci od výrobce není noční režim, který máte v dražších iPhonech. Můžete si jej však doinstalovat pomocí aplikace z App Store (odkaz na článek). S nočním režimem jsou někdy snímky více prosvětlené a takové líbivější. Je také velká škoda, že iPhone nemá ultraširokoúhlý fotoaparát.

Níže si můžete prohlédnout snímky, které jsem iPhonem SE 2020 nafotil za různých světelných podmínek. Prosím, čtěte popisky pod fotkami. Pokud si chcete prohlédnout snímky ve vyšším rozlišení, tak je najdete ve složce na OneDrive.

Panoramatický režim
Panoramatický režim
Panoramatický režim

Za velmi špatného světla, bez blesku, bez nočního režimu
Vyfoceno s bleskem
V mlze
Bez nočního režimu
S nočním režimem

Zaostřeno automaticky
Vyfoceno proti světlu

Brzy ráno za velmi špatného světla
Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*