První postřehy uživatelky iPhonu 11 Pro. Vyplatí se do něj investovat? (SPONZOROVÁNO)

Tak jsme se konečně dočkali! IPhone 11 je už na světě. 10. září byl představen iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max. Základní 64 gigový iPhone 11 je možné koupit už od 21 000 Kč, zatímco 11 Pro přibližně od 30 000 Kč, Pro Max asi od 33 000 Kč. Já jsem se rozhodla nakonec pro iPhone 11 Pro, i když jsem malinkou chvilku přemýšlela, zda neušetřím dva tisíce a nekoupím si rok starý model – iPhone Xs. Je to dilema, kterou, soudě podle různých internetových diskuzí, řeší řada lidí, proto jsem se v tomto článku rozhodla vyzdvihnout pár předností „jedenáctky”, s kterou jsem zatím velmi spokojená.

Zdroj: Unsplush.com

 

 

Štědré úložiště

Doteď jsem měla iPhone 6s, který byl a je dodnes velmi spolehlivým telefonem. V poslední době jsem ale už pociťovala potřebu lepšího fotoaparátu a také většího úložiště. I když jsem se díky iCloudu naučila docela dobře fungovat i s 16GB pamětí, aktuálních 64 GB iPhonu 11 Pro je pro mě zcela dostatečných. Pokud ale zrovna vy potřebujete nebo chcete něco většího, iPhony 11 podle mě nabízejí doopravdy štědrá úložiště. U modelu Pro a Pro Max máte kromě 64 GB ještě na výběr verze o velikosti 256 a 512 GB. Základní „jedenáctka” se kromě 64 GB prodává ve verzi 128 a 256 GB.

 

 

Do ruky padne jako ulitý

Dalším parametrem při rozhodování pro mě byla velikost celého mobilu. Tím, že používám telefon kvůli práci, například i v MHD nebo za pochodu, chtěla jsem telefon, který bych mohla ovládat jednou rukou. Moji známí, kteří jsou zastánci velkých displejů, se přímo rozplývají nad kvalitou obrazu a velikostí displeje iPhonu Pro Max. Pro mě je však Pro Max se svou 6,5 palcovou obrazovkou už hodně velký. IPhone 11 má 6,1 palců, takže iPhone 11 Pro to se svými 5,8 palci vyhrál. Stále je však o dost větší než moje stará 6s, takže si ještě zvykám. Kromě toho, když teď doma občas natrefím na svůj starý iPhone 4, připadá mi každý displej naprosto obří, je to dost velký nepoměr. 

Zdroj: Unsplash.com

 

 

Lepší výdrž baterie

Zatímco u minuloročního modelu XS si lidé často a ve velkém stěžovali na mizernou výdrž baterie, iPhone 11 je v tomto o dost lepší. Vydrží mi celý den a někdy dokonce nemusím ani přes noc nabíjet. Podle oficiálních informací Pro 11 vydrží až o 4 hodiny déle než iPhone XS. Pokud vám ani to nebude stačit, můžete si pořídit dobíjecí kryt, které jsou už i na iPhone 11 běžně k dostání. Já jsem si teda dobíjecí kryt zatím nekoupila, ale kryt na svůj iPhone 11 Pro jsem si radši koupila tak jako tak a hned, protože, a to je nevýhoda, výměna obrazovky je pěkně drahá. Podle dostupných informací stojí oprava displeje iPhonu 11 Pro nespadající do záruky 279 dolarů (asi 6 440 Kč)

 

Koupě krytu na „jedenáctky” se vzhledem k ceně oprav určitě oplatí. Zdroj: Etuo.cz

 

 

Dokonalý foťák

Už v úvodu článku jsem se zmínila, že jsem si iPhone 11 Pro mimo jiné koupila především kvůli potřebě kvalitnějších fotek. Jednou za čas potřebuju rychle a relativně kvalitně něco vyfotit, a nyní jsem konečně s výsledkem spokojená. Ani se mi nechce věřit, že jsou to fotky z mobilu. Třešničkou na dortu je pro mě noční režim focení, díky kterému konečně nemám problém fotit s mobilem ani večer. Fotky jsou krásné, realistické. Někdy jsou kritizované jako vybledlé, ale z toho, co jsem viděla, například z některých androidů, se mnohem více blíží realitě, je to tedy otázka vkusu.

IPhone 11 Pro se tak určitě oplatí pořídit si, pokud vás jeho koupě ale nezruinuje. Pokud by byl pro vás příliš drahý, proslýchá se, že na jaře 2020 má Apple představit cenově dostupný telefon iPhone SE 2, jeho cena by měla být dokonce něco pod 10 000 Kč.

 

 

Sleduj na Instagramu:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*