Internetová legenda ICQ oznámila ukončení provozu

Internet se neustále mění, a to platí dokonce i o používání instant messaging aplikací. Dnes můžeme znát Telegram, WhatsApp nebo třeba Facebook Messenger, ale pamatujete na ICQ? Připadám si jako stařík, ale je faktem, že dnešní mladší generace tuto aplikaci vůbec neznají. Má generace na něm trávila obrovské množství času, ale s příchodem Facebooku a dalších sociálních sítí se na ICQ zapomnělo. Nikoho asi tedy moc nepřekvapí, že služba oficiálně oznámila ukončení svého provozu.

R.I.P. ICQ†

Ano, skutečně letos budeme svědky konce další internetové legendy. Na oficiální webové stránce ICQ.com bylo oznámeno ukončení služby k datu 26. června 2024†. Služba vybízí sice k používání jiných státem kontrolovaných služeb VK Messenger a VK WorkSpace, ale těm bych se z pohledu Evropana raději vyhnul. Jestli z nějakého důvodu ICQ používáte, tak do 26. června ještě můžete. Do té doby bych si však hledal dobrou alternativu, tou může být třeba raketově rostoucí sociální síť Telegram. Pokud pak chcete opravdu bezpečnou komunikaci s end-to-end šifrováním, je tu výborná Threema.

Oznámení na ICQ.com

Proč ale zájem o ICQ upadl?

Mohou za to různé sociální sítě, a to především již zmíněný Facebook. Má generace před mnoha lety přesedlala právě na tuto služby a později na další. Nějaké záchvěvy růstu uživatelů služba však zaznamenala, a to když WhatsApp měnil smluvní podmínky. Službě se ale pravděpodobně nepodařilo aktivní uživatelé udržet a někomu přeci jen může vadit vlastnictví celého ICQ a protokolu OSCAR ruskou skupinou Mail.ru. O nějaké bezpečnosti a soukromí tedy nelze ani mluvit.

Zdroj: ICQ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*