Huawei Watch 4 Pro dostávají aktualizaci nejen s ciferníky

V nedávné době přišla velká aktualizace systému HarmonyOS 4.0 pro všechny chytré hodinky z řady Huawei Watch 4. Aktualizace přinesla příjemná vylepšení a dnes začínají kusy prodané na našem trhu dostávat další aktualizaci s označením v4.0.0.219 (SP45C432E2R1P2). Co vlastně přináší?

Seznam změn v aktualizaci HarmonyOS 4

Aktualizace nějaké výrazné novinky nepřináší, ale přináší především vylepšení současných funkcí. Procesem aktualizace jsem již prošel s hodinkami Huawei Watch 4 Pro. Proces aktualizace proběhl hladce a hned po aktualizaci jsem vypozoroval, že se lépe spouští některé Android aplikace a svižnější jsou i některé části systému. Další novinkou jsou nové bezpečnostní záplaty z 1. ledna 2024.

Většina lidí si jistě všimne, že po aktualizaci je možné vyzkoušet trojici nových ciferníků. Ty jsou celkem vydařené. Jeden se mění dle aktuálního počasí a denní doby, druhý přináší výběr třech rozkvétajících květin (rozkvět lze měnit otočnou korunkou) a třetí má velké číslice a ručičky. Drobnou změnou prochází i písmo, které je v některých částech systému trochu jiné a je takové tučnější.

Hodinky řady Huawei Watch 4 mají nejspíš již od začátku v nastavení možnost zapnutí režimu „Ultradlouhá výdrž baterie“. Tento režim je opravdu efektivní a výdrž umí prodloužit ne o hodiny, ale o dny. Vypne však různé funkce, aby bylo možné hodinky v případě potřeby používat třeba na dlouhých výletech. Nově se v nastavení baterie nachází funkce automatické aktivace a deaktivace tohoto režimu.

Výrobce v seznamu změn další změny neuvádí, ale já jsem na svém kusu hodinek vypozoroval spolehlivější měření EKG. Někteří uživatelé také hlásí lepší záznam GPS během běhu a cyklistiky. Po aktualizace ještě doporučuji v hodinkách navštívit AppGallery a případně stáhnout aktualizace HMS a Petal Mapy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*