S jakými mobily můžete používat virtuální realitu HTC Vive Flow?

Tchajwanský výrobce HTC na našem trhu již nějakou dobu prodává headset pro virtuální realitu HTC Vive Flow. Jedná se o novinku, kterou ocení uživatelé, co nepotřebují „plnotučkou virtuální realitu“, kterou si můžete užít u jiných headsetů od HTC.

V čem je HTC Vive Flow vlastně jiný? Jiný je v tom, že k němu nepotřebujete žádný drahý počítač. Vystačíte si jen s mobilním telefonem se systémem Android, který bude sloužit i pro ovládání prostředí virtuální reality.

Před zakoupením headsetu HTC Vive Flow však doporučuji se podívat na seznam podporovaných mobilů. Ne každý mobil je podporován. Na VR musí pochopitelně zapomenout jablíčkáři s iOS. Seznam podporovaných mobilů je však výrobcem pravidelně aktualizován a neustále přibývají další. V seznamu přímo najdete, zda daný mobil podporuje VR, zrcadlení obrazovky mobilu a také streamovací služby Netflix, Hulu či Disney+.

Já headset HTC Vive Flow testuji s mobilem Realme GT 5G (první generace), se kterým velice dobře funguje i pohybové ovládání prostředí VR. Problém nemám ani se zrcadlením obrazovky, prohlížením fotek či sledování videí/filmů/seriálů z interního úložiště mobilu. Mobil však nemá certifikace od Netflixu, takže tuto službu si ve VR bohužel neužiju.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*