V čem se liší hodinky HONOR Watch ES a Huawei Watch Fit?

Společnosti Huawei a HONOR na našem trhu již prodávají dvojici nových chytrých hodinek. Ty se od sebe na první pohled moc neliší, přesto u nich najdete drobné, ale i jeden velký rozdíl. Obě hodinky jsem dostal na test, takže jsem měl možnost je přímo porovnat.

Při pohledu na zadní část obou prodejních krabiček si můžete všimnout drobných rozdílů. Hodinky od Huawei slibují o jeden cvik navíc, a především zabudovanou GPS, kterou hodinky od HONORu bohužel nenabízí. To může být pro někoho zásadní, protože ne každý si na běhání chce s sebou brát mobil.

I když se to na první pohled nezdá, tak rozdíly najdeme také v designu hodinek. Nabízí sice totožné rozměry 46 x 30 x 10,7 mm a 21 gramovou váhu, ale odlišné jsou třeba barevné varianty a každý se může rozhodnout dle svých preferencí. Huawei mají také o fous oblejší hrany a HONOR zas červeně zvýrazněné boční tlačítko.

HONOR Watch ES (vlevo) a Huawei Watch Fit (vpravo)

Na spodní části hodinek najdeme zásadní rozdíl v připojení řemínků. Tady dle mého názoru vedou hodinky od HONORu, protože ty mají úplně stejné připojení řemínku, jako obyčejné hodinky. V případě potřeby tedy můžete zajít do hodinářství a zakoupit si úplně jiný řemínek. U Huawei je řemínek možné také pochopitelně vyměnitelný, ale v případě potřeby je nutné koupit jen ten originální nebo kopii z AliExpressu.

A jaké jsou ceny? Hodinky od HONORu jsou pochopitelně o něco levnější, protože nenabízí GPS. V době psané tohoto článku bylo možné pořídit hodinky HONOR Watch ES za 2 490 Kč i s náramkem HONOR Band 5 jako dárek zdarma. Hodinky Huawei Watch Fit bylo pak možné pořídit za 2 999 Kč.

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

1 komentář

  1. Díky za porovnání. Přesně takový článek jsem hledal. Že nemá Honor GPS, jsem nevěděl. Předpokládal jsem, že jsou hodinky totožné a nižší cena Honoru je z důvodu “levnější” značky, kdy Honor patří pod Huawei.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*