Hledáte kvalitní informace o koronaviru? Pozor na podvodné aplikace (SPONZOROVÁNO)

Informace týkající se onemocnění novým typem koronaviru se na nás valí ze všech stran. Někteří čtou zpravodajské weby, jiní sledují televizi a někdo dává přednost aplikacím ve svém smartphonu. Objevují se i různé dezinformace a hoaxy, zaměřte se proto jen na kvalitní zdroje informací. Kterým aplikacím můžete skutečně věřit?

 

Kritické myšlení jako zbraň proti dezinformacím

Ať už chceme, nebo ne, aktuální pandemie koronaviru ovlivňuje naše životy a každý z nás více či méně sleduje vývoj situace. Důležité je ale v záplavě informací najít ten správný proud. Uvažujte kriticky. Existují totiž tací, kteří se chtějí na korona-krizi přiživit. Většina důležitých platforem proto plošně blokuje reklamy, které cílí právě na tuto tematiku za jediným účelem – vydělat.

Opravdu nebezpečné jsou podvodné aplikace. Google na ně zareagoval hned vzápětí. Pokud v Obchodě Play zadáte klíčová slova související s onemocněním COVID-19, najdete pouze 3 ověřené aplikace. Podobně odpověděla i společnost Apple a v App Storu upravila pravidla pro umisťování aplikací. Cílem je vyzrát na dezinformace a distribuovat k lidem pouze ověřené aplikace, které spravují vládní organizace nebo zdravotnické subjekty.

 

Nečestní vývojáři si ale našli svoje způsoby distribuce a zkouší to přes SMS nebo různé weby. Podle serveru mobilenet.cz bylo odhaleno už 35 škodlivých aplikací ze 450 analyzovaných. V některých případech navíc nejde jen o nepřesné informace, ale také o různé typy malwaru, které napadnou váš telefon. Buďte opatrní!

 

V ověřených aplikacích najdete vše, co potřebujete vědět o aktuální pandemii

Abyste nemuseli každou aplikaci analyzovat ostřížím zrakem, poradíme vám ty oficiální a osvědčené. Jedna z nich se nazývá úplně jednoduše, a to COVID-19. Funguje na iPhonech a najdete ji v App Store. Na jejím vývoji se podílí brněnská nemocnice Milosrdných bratří, díky které jsou veškeré údaje odborně podložené. Dozvíte se v ní nejen aktuální čísla nakažených, uzdravených a zemřelých u nás a ve světě, ale i základní informace o nákaze a prevenci.

 

Mezi další ověřené aplikace patří mobilní infokarta od Ministerstva zdravotnictví České republiky. Najdete zde také aktuální čísla a veškeré důležité informace o onemocnění a mimořádných opatřeních. Aktuálně se dozvíte třeba jak rozlišit nákazu COVID-19 a jarní alergii. K ruce se budou hodit tiskové zprávy a telefonní čísla na bezplatné infolinky. Kartu s informacemi jednoduše stáhnete do svého telefonu – bude fungovat ať už máte iPhone či mobil s Androidem. Podrobný návod k instalaci najdete na koronavirus.mzcr.cz.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*