Podvodníci útočí na hráče mobilního Fortnite

Vývojářské studio Epic Games již nějakou dobu provozuje celosvětově populární online hru Fortnite i na mobilních platformách Android a iOS. Pokud tedy máte dostatečně výkonný smartphone, tak si ji můžete bezplatně zahrát kdekoliv.

 

Epic Games však využilo výhod otevřenosti systému Android a rozhodlo se, že Fortnite neumístí do Obchodu Play. Ze strany vývojářů je to logické, protože Google si za každý nákup předmětů ve hře strhává procenta a vývojáři mají menší zisky, ale méně bystří uživatelé mohou naletět na podvodné webové stránky s APK soubory či sběrem dat.

V posledních týdnech mi dost čtenářů psalo, že naletělo na podvodné APK soubory a phishing stránky. Často se jednalo o stažení souborů skrze první stránky ve výsledcích vyhledávače Google (na mobilní verzi), reklamní bannery odkazující na různé stránky (většinou s warezem) a podvodné odkazy v popiscích pod videi na YouTube.

 

Skiny a V-BUCKS zdarma?

Pokud jste vášnivým hráčem Fortnite, tak jistě chcete různé prémiové skiny (vzhled postav) či třeba V-BUCKS (měna ve hře), ale nechcete za ně platit. Podvodníci to moc dobře vědí, a proto na falešných Instagram účtech a YouTube videích lžou. Slibují získání hned několika skinů a velké množství herní měny zcela zdarma.

Tento druh podvodu však míří na obě platformy, a to Android i iOS. V případě Androidu se jedná opět o podvodný APK soubor s údajným rozšířením. Pro iOS se jedná o webovou stránku, kde musíte vyplnit přihlašovací údaje a další citlivé informace. Jedná se tedy o phishing, kdy útočník chce z hráčů vylákat přihlašovací údaje a jiné informace.

 

 

Kde tedy Fortnite stáhnout?

STAHUJTE VŽDY JEN Z OFICIÁLNÍCH STRÁNEK VÝVOJÁŘŮ!

Pokud APK soubor hry chcete stáhnout přímo v mobilu, tak můžete využít Googlu. V mobilní verzi nabízí ve výsledcích nejdříve stránky, které mají umístění zaplacené. Některé věrohodně kopírují oficiální stránky Epic Games a podle některých čtenářů se jedná o stránky s podvodným instalačním souborem. Je tedy třeba si dát pozor, jestli skutečně jste na oficiálních stránkách EpicGames.com. – Postup v samostatném článku

 

 

Můj mobil Fortnite nezvládne, co dělat?

Pokud si APK soubor úspěšně stáhnete a nainstalujete, tak můžete zjistit, že mobilní telefon není podporován. Máte tedy smůlu a musíte si zakoupit nějaký výkonnější stroj. Na YouTube se však objevil návod, který slibuje, že po rootu a následnému doinstalování rozšíření budete moci hrát Fortnite i na mobilech se slabším výkonem. Na videu je vyobrazen levnější mobil Xiaomi Redmi 3S a v popisku pod videem odkazuje na závadné APK. Čtenáři se mobil po instalaci výrazně zahříval a v prostředí údajně vyskakovala reklama.

 

 

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*