Fitbit Versa 2 nabídnou lepší měření spánku a bezkontaktní platby

Pár měsíců se spekulovalo o nových chytrých hodinkách od Fitbitu. Na internetu se objevovala řada renderů a v posledních dnech i reálné snímky. Nové hodinky Fitbit Versa 2 jsou konečně oficiálně představeny a navazují na loňský úspěšný model.

 

 

Měření spánku:

Fitbit jsem si v recenzích vždy pochvaloval výborným měřením spánku a novinka nabízí také funkci Sleep Score pro měření délky, kvalit spánku a nechybí ani chytré buzení. Přibude také Estimated Oxygen Variation graf, což je graf odhadu kyslíku v krevním řečišti. Tato data budou dle výrobce získávána díky červeným a infračerveným senzorům na spodní části hodinek.

 

 

Aplikace, mikrofon a bezkontaktní placení:

Do hodinek lze instalovat také řadu zajímavých aplikací a nechybí ani Spotify či Deezer. K dispozici je velké množství ciferníků a vymazlená mobilní aplikace pro Android, iOS a své aktivity lze sledovat i na počítači.

 

Nechybí ani služba Fitbit Pay pro bezkontaktní placení. V ČR tuto službu podporují banky: Moneta Money Bank, Komerční banky či mBank a brzy se zapojí také Air Bank (více v článku). Slovenští zákazníci si platby zas mohou užít u 365.bank a Poštové banky.

Další novinkou je zabudovaný mikrofon. Nebude sloužit pro telefonování, jak si někteří mohou myslet, ale pro diktování zpráv. Nadiktované zprávy budou automaticky převedeny na text, který můžete následně odeslat ve zprávě.

 

 

Design, řemínky a výdrž:

Fitbit Versa 2 mají precizně zpracované pouzdro, které nabízí voděodolnost do 50 metrů a hodinky jsou vhodné i pro plavce. Hodinkám lze také libovolně měnit řemínky, jak je jen libo. K dispozici budou také tkané, kožené, silikonové, vhodné pro sport, řemínky zapadající do designerské edice Kim Shui a také RECCO Rescue technology.

Na čelní ploše hodinek se nachází AMOLED displej, která má pěkné podání barev a výrobce slibuje, že s viditelností není problém ani na přímém slunci. Displej nově nabízí funkci always-on display, díky níž můžete vidět čas i na zhasnutém displeji. Výrobce se zapnutím této funkce slibuje dvoudenní výdrž na jedno nabití. Bez této funkce pak lze údajně dosáhnout i více než pět dní na jedno nabití.

 

 

Dostupnost a cena:

Hodinky Fitbit Versa 2 je v současné době již možné objednat na oficiálních stránkách Fitbit.com. K dispozici jsou v klasické variantě za €199,95. K dispozici je i varianta Fitbit Versa 2 Special Edition za €229,95. České ceny mají být oznámeny později a do všech větších obchodů se hodinky údajně dostanou na přelomu září a října.

 

 

Zdroje: TZ, Fitbit.com

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*