Eve uvádí na trh zařízení Energy, Motion a Door & Window inovovaná o standard Matter

Společnost Eve představila zařízení Eve Energy, Eve Door & Window a Eve Motion inovovaná o technologii Matter. Je to již dva roky, co byly produkty s Bluetooth obohaceny o podporu technologie Thread. Nyní se první tři zařízení dočkávají inkluzivního standardu Matter, který již není určen pouze pro uživatele chytré domácnosti Apple Home, ale mohou se z něj nově těšit všichni, včetně uživatelů chytrých domácností společností Google, Samsung a Amazon. Užívat chytré produkty Eve tak bude moci každý člen domácnosti bez ohledu na to, jaké chytré zařízení zrovna používá.

 

Měření spotřeby, kontrola zavřených nebo otevřených oken i snímání pohybu

EVE Energy je skvělým řešením úspor. Zvládne sledovat odběr jednotlivých spotřebičů i je na dálku spínat. V aplikaci EVE lze navíc při zadání ceny za kWh zjistit náklady na provoz spotřebiče a jejich vývoj, nebo odhalit díky nečekané změně odběru závadu spotřebiče. Eve Motion zvládne spustit libovolnou scénu při zaznamenání pohybu nebo určené intenzity světla. Může posloužit také jako bezpečnostní prvek a informovat uživatele na dálku o zaznamenaném pohybu v domácnosti. Eve Door & Window pak slouží jako diskrétní kontrola otevřených či zavřených dveří a oken. Všechna zařízení lze navíc využít v celé řadě automatizací pro ještě větší pohodlí. Například obyčejná lampička na nočním stolku se může stát rázem chytrou. Stačí ji připojit do chytré zásuvky Eve Energy a do automatizace zařadit Eve Motion. Lampička se pak může rozsvítit při každém zaznamenání pohybu či požadované intenzity světla na určeném místě.

 

Matter, budoucnost chytrých domácností

Standard Matter zajišťuje naprosté pohodlí i bezpečí pro koncového uživatele. Zařízení, která tento standard nabízí, totiž poskytují kompatibilitu se všemi nejpoužívanějšími chytrými domácnostmi. Matter je navíc navržen tak, aby fungoval zcela lokálně a společnost Eve nemá v žádném případě přístup k datům a ani žádná data neschraňuje. Pro chod svých produktů nevyžaduje společnost Eve brigde ani cloud. O veškeré zabezpečení a ochranu osobních dat se tak stará pouze zvolená platforma chytré domácnosti.

 

Cena a dostupnost

Všechny tři nové produkty budou již brzy dostupné u vybraných prodejců. Ceny výrobce prý brzy upřesní.

Zdroje: TZ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*