Jak na mobilu pohodlně číst e-knihy ve formátu ePUB? (Android, iOS)

Do mobilů či tabletů již několik let můžete stahovat a číst knihy ve formátu PDF, ale to není nic pohodlného, protože nelze měnit barvu textu či pozadí, aby čtení bylo co nejpohodlnější i ve večerních hodinách. Dlouhé čtení s bílým pozadím není nic příjemného pro oči a doporučuji tedy e-knihy ve formátu ePUB, které se používají právě ve čtečkách.

Ve storech mobilních systémů si můžete stáhnout řadu různých aplikací pro čtení knih. Já testoval aplikaci Lithium na platformě Android, ale pro iOS si můžete stáhnout třeba dobře hodnocenou aplikaci FBReader (App Store). Je dostupná zdarma a k dispozici je i Pro verze za jednorázovou částku 79 Kč.

 

Aplikace Lithium je dostupná zcela zdarma a bez reklam, ale pokud opravdu chcete si pozadí, text a další podrobnosti nastavit dle svých potřeb, tak si můžete zakoupit Pro verzi za jednorázovou částku kolem 55 Kč, což rozhodně doporučuji. Aplikaci si pak můžete nainstalovat do více zařízení, do kterých můžete stáhnout své ePUB soubory a aplikace napříč nimi bude synchronizovat postup ve čtení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*