CryptPad je bezpečný Office s možností spolupráce s kolegy

Microsoft Office je asi nejznámější kancelářský balík pro editaci a vytváření textu, tabulek, prezentací a dalších projektů. Není však zdarma a méně náročný uživatel za něj platit z pochopitelných důvodů nechce. Existují i bezplatná řešení do internetových prohlížečů bez instalace aplikace.

Své kancelářské balíky nástrojů nabízí na webových stránkách přímo Microsoft, ale i Google. Některým uživatelům se však ale nemusí líbit, že tyto nástroje pravděpodobně odesílají data o vašem používání do těchto společností, proto jsou zdarma. Pak jsou tu ale dobrovolníci, kteří rádi poskytují třeba nástroj CryptPad. Jedná se o open-source nástroj, takže je dostupný zcela zdarma, bez otravných reklam, bez analytických nástrojů ve zdrojovém kódu a dalších funkcí omezující vaše soukromí.

CryptPad umožňuje tedy otevírat, ale i vytvářet úplně nové tabulky, textové soubory, prezentace, zdrojové kódy a další známé nástroje. Registrace do služby je navíc zcela anonymní a není zapotřebí službě sdělovat svůj e-mail, tel. číslo nebo skutečné jméno. Funguje i s VPN nebo TORem. Prostředí je navíc v češtině, můžete své rozdělané práce sdílet kolegům, přizvat kolegy a chatovat o rozdělané práci. Vaše práce můžete zálohovat také do cloudového úložiště CryptDrive nebo exportovat a uložit ve zvoleném formátu na disk počítače.

 

 

Kde CryptPad najdu?

CryptPad je open-source projekt, takže jej může každý stáhnout a provozovat na vlastním serveru. Za sebe mohu doporučit český server Cryptpad.arch-linux.cz, kde jsou aktuálně přístupné registrace veřejnosti zdarma.

Jelikož provoz služby něco stojí, zvažte dobrovolný příspěvek na provoz – odkaz na podporu projektu. 😉

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*