RECENZE: Meross Smart Plug MSS210 – chytrá Wi-Fi zásuvka za fajn cenu

Asi každý zažil tu situaci, kdy by třeba z práce rád doma něco vzdáleně vypnul či zapnul. K tomu v dnešní době slouží chytré zásuvky, které už nejsou drahé a sehnat je můžete opravdu za pár korun. Podařilo se mi sehnat zásuvku Meross Smart Plug MSS210, což je chytrá Wi-Fi zásuvka s jednoduchým ovládáním.

Zdroje: Meross

Jak zásuvka vlastně funguje? Zásuvka podporuje maximální proud 16A a funguje vlastně tak, že ji máte doma připojenou k domácí Wi-Fi a odkudkoliv ji přes internet můžete ovládat. V mobilní aplikaci Meross pak stačí jednoduše klepnout na ikonu, čímž zásuvku zapnete/vypnete. V aplikaci si můžete každou zásuvku také libovolně pojmenovat a mít tak přehled, jaký spotřebič vlastně ovládáte. Na Androidu je možné si vytvořit i widget pro ovládání přímo z domovské obrazovky systému.

Jelikož je zásuvka opravdu chytrá, můžete si ji připojit k Amazon Alexa, Google Asistentu, SmartThings nebo Apple HomeKit. Je také fajn, že si můžete v aplikaci naplánovat, co se, v jaký čas má dít. Třeba, aby se ráno vyplo automaticky světlo či jiný spotřebič připojený v zásuvce.

Je jen velká škoda, že mobilní aplikace je v angličtině. Její ovládání je sice jednoduché, ale čeština by ji slušela více. Je také dobré zmínit, že zásuvky můžete ovládat mobilní aplikací z Androidu i iOS. Je škoda, že zásuvky nelze ovládat třeba webovou aplikací z počítače. Dále někomu mohou vadit větší rozměry zásuvky, ale to je „problém“ asi všech chytrých zásuvek.

Mnou testované zásuvky také nemají podporu měření spotřeby, ale třeba na CZC či jiném e-shopu již najdete novější model s názvem: Meross Smart Plug Wi-Fi with energy monitor, který již měření spotřeby umí.

A jaká je cena zásuvky? Mnou testovaný model jsem sehnal na Aukru za 190 Kč + nějaké ty drobné za Zásilkovnu. Chytřejší verze s měřením spotřeby se v době psaní tohoto článku prodávala za 579 Kč s DPH (odkaz do obchodu).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*