Jak všem aplikacím zakázat přístup ke kameře a mikrofonu? (Android)

Android i iOS nabízí obchod s aplikacemi, odkud všechny aplikace a hry můžete stahovat a nakupovat. Občas do těchto obchodů proklouzne nějaká ta závadná aplikace, která může krást uživatelská data. Takové aplikace mohou daného uživatele i dlouhodobě sledovat, a to přední i zadní kamerou. Využívat mohou i dlouhodobě mikrofon, takže je daný uživatel odposloucháván.

Dá se tomu nějak zabránit? Jistě, že ano. V první řadě je třeba si dávat pozor, co vlastně stahujete. Stačí číst uživatelské recenze a dávat si pozor, co dané aplikaci udělujete za oprávnění. Je tedy třeba si říci, že závadné aplikaci je třeba přístup ke kameře a mikrofonu povolit, takže si za případné sledování „může“ uživatel sám.

Chci být opravdu v bezpečí. Jak na to?

Pokud chcete mít jistotu, že nikdo nebude sbírat fotky z kamer a odposlouchávat mikrofonem, tak lze tomu zabránit pomocí dvou jednoduchých aplikací. Ty pochází od stejného vývojáře BytePioneers. Testoval jsem je na čistém Androidu, ale také na nadstavbách EMUI, Magic UI a TCL UI. Všude blokování fungovalo výborně.

Dané aplikace jednoduše nepovolí aplikacím přístup k fotoaparátům, takže před focením budete muset přístup povolit jedním klepnutím v rolovací liště, anebo přímo v aplikaci klepnutím na jedno velké tlačítko.

V případě mikrofonu je to trošku jiné a nemusíte se obávat, že se nikomu nedovoláte. Blokování přístupu k mikrofonu proběhne jen u aplikací třetích stran, což je z bezpečnostních důvodů jen dobře. Pokud tedy budete chtít telefonovat a přijímat hovory, tak nebudete mít sebemenší problém a nebudete muset na nic klepat.

 

ODKAZY:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*