Beoplay E8 – Opravdu bezdrátové špunty v elegantní krabičce (RECENZE)

Budoucnost je v bezdrátových technologiích a výrobci mobilních telefonů nám to už nějaký ten rok naznačují pomalým, ale jistým odstraňováním 3,5 mm audio jack konektoru pro sluchátka. Dánský výrobce Bang & Olufsen ve svém portfoliu nabízí hned několik bezdrátových sluchátek. V této recenzi jsem se podíval na špuntová sluchátka do uší Beoplay E8, která jsou skutečně bezdrátová a v době testování se jejich cena pohybovala kolem 5 200 Kč.

 

Nejdříve bych měl také upozornit na to, že v této recenzi popisuji dlouhodobé zkušenosti s první generací sluchátek Beoplay E8. Ta se na našem trhu prodávají v černém, šedém i modrém barevném provedení. Na našem trhu se prodává již druhá generace, kterou na první pohled poznáte vyšší cenou a také značením Beoplay E8 2.0.

 

 

Obsah balení – Dostatek špuntů

 • Sluchátka Beoplay E8
 • Nabíjecí krabička
 • MicroUSB kabel
 • Různé velikosti špuntů
 • Návody

 

 

 

Design a zpracování sluchátek

Bang & Olufsen se snažil nabídnout stylový design, který hned po vybalení sluchátek z krabičky zapůsobí. Sluchátka jsou opravdu bezdrátová a do uší mi padla dokonale. Jejich celkové rozměry činí 23 × 20 × 25 mm a váha levého sluchátka se zastavila na 6 gramech, pravé sluchátko je pak o jeden gram těžší.

 

 

Špunty lze snadno vyjmout a měnit dle libosti. Výrobce si odnáší také pochvalu za bohaté množství špuntů v balení. První den jsem se opravdu hodně obával, že mi sluchátko může během chůze vypadnout z ucha, ale za celou dobu testování se mi nic takového nestalo. Problém nebyl ani s během a sportovci jistě ocení deklarovanou zvýšenou odolnost vůči vlhku a potu.

Za nízkou váhu může zvolená plastová konstrukce, která však působí kvalitním dojmem a potěší také dotykové plochy na každém sluchátku. Ty se nachází na ploše s logem výrobce. Příjemná je také plastová nabíjecí krabička a její rozměry činí 73 × 47 × 33 mm a váha se zastavila na příjemných 45 gramech. Krabička se tedy bez problémů vejde do kapsy.

Uvnitř krabičky se nachází dvě kolonky pro sluchátka. Hned po jejich vložení se sluchátka ke krabičce připojí pomocí pozlacených pinů a během okamžiku proběhne jejich nabíjení. Sluchátka v krabičce drží bezpečně pomocí magnetů. Na krabičce se nachází také nabíjecí konektor microUSB, diodky znázorňující její stav nabití a uvnitř najdete také diodku znázorňující nabíjení sluchátek. Nechybí ani krátké poutko.

 

 

 

Ovládací gesta a zapínání/vypínání sluchátek

Sluchátka se zapínají tak, že je vyndáte z krabičky (můžete vyndat jen pravé) a na dotykové ploše pravého sluchátka podržíte prst cca 5 vteřin. Na úspěšné zapnutí budete upozorněni blikající bílou diodkou. Sluchátka pak nelze manuálně vypnout držením prstu po dotykové ploše. Vypnete je tak, že je zpět vrátíte do krabičky. Kvůli úspoře se sluchátka umí také automaticky vypnout po 15 minutách nečinnosti. Režim párování vyvoláte tak, že dotykové plochy obou sluchátek budete dlouze držet přibližně 5 vteřin.

 

Během mého testování jsem sluchátka Beoplay E8 používal denně především při cestě do práce a z práce. Často se hodilo gesto pro ztlumení hudby a zvýraznění hlasů. Často potěšilo také gesto pro zvednutí hovoru. Každé sluchátko podporuje trošku jiná gesta. Je jen celkem škoda, že si gesta nemůže uživatel upravovat dle libosti.

Gesta pravého sluchátka:

 • Dlouhý stisk – zapnutí sluchátek
 • 1x krátký stisk – pauza, přehrávání skladby
 • 2x poklepat – přeskočení skladby
 • 1x klepnutí – přijetí hovoru
 • Dlouhý stisk během vyzvánění – odmítnout hovor
 • 2x poklepat – ukončit hovor
 • 3x poklepat – spustí se hlasové ovládání Google Now (Google Assistant)
 • Dlouhý stisk – zvýšení hlasitosti

Gesta levého sluchátka:

 • 1x klepnout během přehrávání hudby – ztlumí se hudba a zvýrazní se hlasy v okolí
 • 2x poklepat – předchozí skladba
 • 1x klepnutí – přijetí hovoru
 • Dlouhý stisk během vyzvánění – odmítnout hovor
 • 2x poklepat – ukončit hovor
 • Dlouhý stisk – snížení hlasitosti

 

 

 

Mobilní aplikace a spárování

Beoplay E8 lze spárovat pomocí úsporného Bluetooth 4.2. Mobilní aplikace sice není úplnou nutností, ale určitě ji doporučuji stáhnout a zkontrolovat dostupnost aktualizací firmwaru. U některých mobilů s Bluetooth 5.0 nebylo párování bez aplikace možné. Samotná aplikace je však jednoduchá a vyhledávání sluchátek bylo rychlé.

 

Musím také zmínit, že aplikace Beoplay je dostupná pro obě hlavní platformy Android (Obchod Play) a iOS (App Store). Během testování jsem zkoušel spárování také s notebookem s Windows 10. Párování bylo nejdříve problematické, ale celý problém vyřešila právě aktualizace firmwaru (návod). Sluchátka jsem tedy mohl využívat i při práci na notebooku.

Prostředí aplikace je příjemné a umožňuje přidání více produktů od Bang & Olufsen. Aplikace však nenabízí nic převratného a až na nastavení hudby, párování s mobilem/tabletem a stahování aktualizací ji pravděpodobně využívat nebudete. Je celkem škoda, že se výrobce nerozhodl z aplikace udělat také kvalitní přehrávač hudby.

 

 

 

Jak sluchátka fungují, kvalita zvuku a jak jsem je používal

Sluchátka Beoplay E8 využívají technologii Near Field Magnetic Induction (NFMI), která přenáší hudbu z pravého do levého sluchátka. Tuto technologii můžete znát z naslouchátek a během přenosu nedochází ke ztrátám kvality, jak tomu bývá u levnějších bezdrátových sluchátek.

 

Během mého testování se nestalo, že by zvuk v levém sluchátku byl nějakým způsobem opožděný, ale technologie má své limity. Při běžném poslechu v místnosti či chůzi jsem neměl sebemenší problémy, ale když jsem si na hlavu dal kapuci a chodil venku, tak se občas stalo, že se přenos hudby do levého sluchátka trhal. Na limity technologie také můžete narazit, když levé sluchátko vyndáte z ucha a položíte jej na stůl. Hudba se přeruší a levé sluchátko se opět aktivuje, když jej přiblížíte k pravému.

Sluchátka jsem používal téměř každý den při cestě do práce, v hromadné dopravě a všude na cestách. I když nemají aktivní potlačení okolního hluku, tak zvuky a hlasy kolem nejsou slyšet, což především v autobuse plném nevychovaných školáků oceníte. Když jsem však potřeboval s někým rychle promluvit, tak jsem jen klepl na levé tlačítko, abych slyšel hlasy. Myslím si, že pro cestování jsou sluchátka ideální.

Co se samotné kvality zvuku týče, tak jsem byl velice spokojený. Sluchátka sice hrají více na basy, ale středy a výšky nijak nezastíní. Výraznost basů se také logicky odvíjí od těsnosti špuntů, které si zvolíte. Zvuk si také můžete upravovat v mobilní aplikací, což někteří mohou ocenit. Příjemné je také telefonování se sluchátky, kdy můžete mít jen pravé sluchátko v uchu a bez problémů mluvit.

 • Frekvenční rozsah: 20 – 200 Hz
 • Citlivost: 107 dB SPL +/-3 dB
 • Impedance zvuku: 16 Ohm

 

 

 

Nabíjení a výdrž

Pravé sluchátko v sobě ukrývá akumulátor s kapacitou 85 mAh, levé pak o něco menší kapacitu 60 mAh. Krabička má vlastní akumulátor, který umožňuje dvakrát plně dobít sluchátka. Výrobce také udává, že samotná sluchátka na jedno nabití dokážou vydržet celé 4 hodiny. Akumulátor v v krabičce pak údajně zajistí dalších 8 hodin, což ve finále dělá úctyhodných 12 hodin poslechu hudby. Mohu potvrdit, že se nejedná o nereálná čísla. Při středním navýšení hlasitosti sluchátka skutečně vydržela 4 hodiny a 8 minut. 12 hodin tedy není nereálné číslo, ale logicky záleží na výši hlasitosti.

Samotné nabíjení krabičky probíhá microUSB konektorem a je celkem škoda, že výrobce nesáhl po oboustranném USB-C konektoru, ale microUSB nabíječku zas seženete všude. MicroUSB kabel najdete také v balení sluchátek. Nabíjení je poměrně rychlé a krabičku se sluchátky do plného stavu nabijete do dvou hodin. Nabíjení samotných sluchátek je rychlé, a ne jednou se stalo, že se mi sluchátka při cestování vybila. Dal jsem je do krabičky přibližně na 15 minut a byla nabita přibližně na hodinový poslechu.

 

 

 

Závěr – Mám si sluchátka koupit?

Sluchátka Beoplay E8 mají svého již zmiňovaného nástupce Beoplay E8 2.0. Cena první generace tedy padla a v době testování bylo na některých e-shopech možné sluchátka zakoupit za cenu kolem 5 200 Kč. To je velice lákavá cena a pokud hledáte true wireless sluchátka s velice kvalitním zvukem, elegantní nabíjecí krabičkou a slušnou výdrží na jedno nabití, tak se může jednat o dobrou volbu. Sportovci také mohou ocenit zvýšenou odolnost vůči vlhkosti a potu. Budete však muset oželet oboustranný konektor USB-C.

 

 

Co se mi líbí?

 • Opravdu kvalitní zvuk
 • Stylový design a konstrukce
 • V uších drží pevně
 • Nabíjecí krabička
 • Dotyková gesta
 • Velice dobrá výdrž na jedno nabití
 • Aktuální cena

 

Co se mi nelíbí?

 • MicroUSB nabíjecí konektor
 • NFMI technologie má limity – v některých situacích se projeví u levého sluchátka

 

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*