Benco V80s je mobil bez kamer a GPS. Láká tak na bezpečnost

Čas od času se objeví nějaký unikátní mobilní telefon, který je dokonce i levný. Jedním takovým je třeba Benco V80s. Na první pohled se jedná o obyčejný mobil, který svým designem, ale ani výbavou ničím nezaujme. Zajímavý však může být pro lidi, kteří střeží své soukromí a nechtějí se nechat sledovat různými aplikacemi. Mobil totiž nemá žádné kamery ani GPS.

Celkem zajímavé je, že mobil má v displeji kapkovitý výřez, ve kterém se také nenachází žádná kamerka. Nachází se v něm pravděpodobně potřebné senzory okolního světla atd. IPS displej má úhlopříčku 6,517palce a HD+ rozlišení.

Zdroje: Benco

Uvnitř mobilu tepe procesor Unisoc SC9863A s taktem 1,6 GHz a k dispozici je mobil ve dvou paměťových variantách, a to 3/21 GB a 4/64 GB. Pod zadním krytem se pak ukrývá akumulátor s kapacitou 5000 mAh.

V mobilu je pak operační systém Android 11 a o zabezpečení se stará čtečka otisků prstů na zádech mobilu. Pochopitelně mu nechybí ani dobrá konektivita ve formě LTE/4G a 2,4 GHz Wi-Fi sítí.

A co dostupnost? Jelikož se jedná o malého výrobce, nelze očekávat, že by se mobil dostal oficiálně na náš trh. I v zahraničí se mobil zatím neprodává, ale jistě půjde časem sehnat na AliExpressu nebo Ebay.

Zdroje: Benco
Zdroje: Benco

Zdroje: Benco, gizmochina

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*