Avast Battery Saver prodlouží výdrž nabití notebook

Český Avast už dávno ve své nabídce nemá jen antivirový program, který v dnešní době už tak nějak postrádá smysl, vzhledem k tomu, že Windows 10 má již zabudovaný antivirový program Windows Defender. Nabízí i zajímavé nástroje, jako je právě třeba Avast Battery Saver. Má ale tento nástroj vůbec nějaký smysl?

Jak už název napovídá, jedná se o aplikaci pro prodloužení výdrže na jedno nabití notebooku. Aplikace vlastně funguje velice podobně, jako různé podobné úsporné režimy v systémech mobilních telefonů. Lepší výdrže se snaží docílit nižší frekvencí procesoru, nastavením jasu displeje a vypínáním Wi-Fi a Bluetooth (v době nečinnosti).

Aplikaci musím pochválit jednoduché rozhraní a lokalizaci do češtiny. Nabízí také různé režimy, jako je tomu právě u mobilů. Jeden je maximální, kdy si aplikace sama upravuje jas, frekvenci procesoru a nastavení Wi-Fi a Bluetooth. K dispozici je však i inviduální režim, kde si můžete nastavení přizpůsobit dle svých potřeb.

Má aplikace vůbec smysl? Osobně si myslím, že moc ne, protože ušetřit procenta baterie notebooku můžete tak, že v liště Windows 10 jednoduše kliknete na ikonu baterie a nastavíte si nižší výkon. Výhoda aplikace od Avastu je však ta, že nabízí režim, kdy aplikace sama nastavuje funkce pro maximální výdrž. Musím ale uznat, že aplikace funguje a na mém notebooku Huawei Matebook D14 skutečně prodloužila výdrž přibližně o 37 minut.

Tak mam si aplikaci koupit? Ano, aplikace je placená, což vidím u tak “jednoduchého” nástroje opravdu nerad. Aplikace by měla být zdarma, nebo za symbolickou cenu do 2 stovek, nikoliv pak 690 Kč. Pokud si však aplikaci chcete vyzkoušet (stáhnout aplikaci), tak ji můžete dát šanci. K dispozici je možnost si aplikaci zdarma stáhnout a vyzkoušet na 15 dní.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*