Jak funguje přihlašování obličejem u notebooků ASUS? (Windows Hello)

Microsoft před lety představil přihlašování s funkcí Windows Hello. Ta se objevila u mobilů Lumia 950 a 950 XL, kdy bylo možné mobil odemykat snímáním oční duhovky. Funkce se však objevila i u tabletů, ale také notebooků a dnes konečně můžeme své počítače odemykat stejně pohodlně, jako své mobilní miláčky.

 

Na testovaném notebooku ASUS ZenBook 14 UX434FL jsem vyzkoušel odemykání obličejem s funkcí Windows Hello. Ke snímání obličeje slouží elegantně zabudovaná kamera (Realtek 3D IR HD) nad 14“ displejem.

Odemykání notebooku v mém případě fungovalo velice rychle i za velmi špatných světelných podmínek, jak můžete vidět na krátkém videu níže. Funkce je to velice příjemná a je extrémně návyková. Když už si na odemykání notebooku obličejem zvyknete, tak zadávání PINu/hesla bude na jiném zařízení silně otravné.

Samotné nastavení je velice snadné a alespoň notebook od ASUSu tuto možnost nabízí hned při prvotním startu notebooku. Stačí si nejdříve zvolit klasický PIN či heslo a následně naskenovat svůj obličej, a to ideálně za dobrých světelných podmínek. Nastavení se následně uloží a notebook můžete odemykat už jen obličejem. Kdyby kamera z nějakého důvodu nefungovala, použít můžete PIN či heslo, takže se není čeho obávat.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*