Aplikace #NewProfilePic vám udělá hezkou profilovou fotku (Android, iOS, WEB)

Na sociálních sítích se vyrojila spousta hezkých profilových fotek, které vypadají, jako kdyby je maloval nějaký umělec. Minulý měsíc totiž na mobilní platformy vyšla nová bezplatná aplikace #NewProfilePic. Aplikaci si můžete užít na svých mobilech a tabletech, ale i počítači.

Pamatujete na dnes již starší aplikaci Prisma? Ta využívala algoritmy umělé inteligence pro aplikování filtrů a upravení fotografií. Nová aplikace #NewProfilePic také využívá chytré algoritmy a výsledné snímky vypadají opravdu moc pěkně.

 

Kde aplikaci stáhnout?

Vývojáři mobilní aplikace #NewProfilePic mají dostupné aplikace pro mobilní platformy Android a iOS. Pokud však chcete funkce aplikace využít i na počítači bez ohledu na operační systém, tak klidně můžete. Aplikace je totiž dostupná i ve webové verzi.

Aplikace je sice dostupná zcela zdarma ke stažení, ale ne všechny funkce jsou přístupné zdarma. Hned po prvotním startu budete nabádáni k pořízení placené Pro verze, která rozhodně levná není. Nabídku však stačí křížkem v rohu zavřít a aplikaci si vyzkoušet.

 

Je aplikace nebezpečná?

Kolem mobilní aplikace se objevila spousta otázek. Někteří se totiž obávají o své soukromí a toho, že jejich fotky mohou být zneužity. Tým vývojářů totiž pochází z Ruska, což vyvolává určité pochybnosti. Podle serveru CNET jsou však veškerá data aplikace na amerických serverech, nikoliv na serverech v Rusku. Vývojářský tým prý také nikdy neměl v úmyslu spolupracovat s jakýmkoli státem.

Osobně si myslím, že aplikace není třeba se obávat. Zdrojový kód aplikace neobsahuje nic závadného, takže své zařízení nijak neinfikujete. Je ale třeba si rozmyslet, kam své fotky nahráváte. Autor každé podobné aplikace totiž může s vašimi snímky nakládat, co se mu zachce. To samé platí i o pochybném Facebooku, který již čelil úniků a zneužívání citlivých údajů svých uživatelů.

Zdroje: newprofilepic.com, CNET

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*